Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti kaob alkohol rinnapiimast?

Kui kiiresti kaob alkohol rinnapiimast

Kui oled ema, siis on tõenäosus, et sa oled küsinud või oled küsinud, kui kiiresti alkohol sinu kehast välja läheb, et saaksid oma last rinnaga toita.

Kuigi alkoholi tarbimine raseduse ajal on vastunäidustatud, on vähesed uuringud uurinud alkoholi mõju imetavatele emadele või nende lastele. Alkohol on rinnapiimaga üle kandunud juba lühiajalisest tarbimisest. Sel põhjusel on oluline teada, kui kiiresti alkohol rinnapiimast kaob ja millised on tagajärjed, kui imetav ema tarbib alkoholi.

Alkoholi imendumine

Alkohol imendub kiiresti seedetraktist ja levib kõikidesse kehaosadesse. Kui naine tarbib alkoholi, imendub alkohol ka tema piimanäärmetesse ning seetõttu läbib see ka rinnapiima.

Teadus näitab, et imetav ema, kes jõi ühe või kahe klaasi alkohoolset jooki, saab jätkata lapse toitmist, kui ta ootab vähemalt kahe kuni kolme tunni jooksul. Kui alustada lapse imetamisega pärast seda perioodi, on alkoholi mõju piimale ja lapsele minimaalne.

Mõju rinnapiimale ja imikutele

Rinnapiima alkoholisisaldus sõltub ema tarbitud alkoholikogusest, kuid see varieerub ka naistel. Alkoholi mõju imiku ja rinnapiima sisaldusele sõltub ka vanusest – nooremad imikud on rohkem mõjutatud. Kui ema joob, liigub alkohol ka lapse verd, põhjustades nõrgenemist tema kesknärvisüsteemis.

Kuna imikud metaboliseerivad alkoholi aeglasemalt kui täiskasvanud, võib alkoholi tarbimine imikule põhjustada unisust, lihaste lõdvestumist ja halvenenud koordinatsiooni. Imik võib olla isegi nii halvasti mõjutatud, et keeldub rinnast. Seetõttu soovitavad eksperdid alkoholi tarvitamist vältida rinnaga toitmise ajal.

Millal võib veel imetada

Kui ema joob liiga palju alkoholi, võib ta imetamist ajutiselt katkestada, et last sisuliselt kaitsuda. Kui imetamise ajal on tarvitatud väikeseid koguseid alkoholi, siis tuleks oodata vähemalt kahe kuni kolme tunni jooksul enne lapse imetamist, et anda kehale aeg alkoholi metabolismiks.

TOPKKokkuvõte

Lühiajaline alkoholitarbimine imetamise ajal on OK, kui ema jõi vaid paar klaasi alkoholi. Toitmist tuleks vältida vähemalt kahe kuni kolme tunni jooksul. Kuna alkoholi mõju rinnapiima sisaldusele ja imikule sõltub vanusest, tuleks rinnaga toitmise ajal alkoholi tarbimist vältida. Lõpetage alkoholi tarbimine, kuni teie laps on vähemalt kuuekuune.

On oluline meeles pidada, et alkoholi tarvitamine võib olla ohtlik ja et emade, kes joovad liiga palju, tuleks hoolikalt kaaluda lapse toitmise katkestamist. Imetamise ajal tuleb alkoholi tarbimine vältida, et vältida kahjulikke mõjusid lapsele.