Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti kaob alkohol kehast?

Kui kiiresti kaob alkohol kehast

Alkohol on üks levinumaid psühhoaktiivseid aineid. See on ülemaailmselt armastatud ja seda tarbitakse erinevates olukordades ja üritustel. Alkoholi seostatakse sageli lõõgastumise ja lõbutsemisega, kuid selle liigtarvitamine võib kaasa tuua tõsiseid tagajärgi. Oluline on teada, kui kiiresti ja kuidas keha alkoholist vabanemisega tegeleb.

Kuidas Alkohol Kehas Jaotub?

Peamine organ, mis vastutab alkoholi lagundamise eest kehas, on maks. See muudab alkoholi atsetaldehüüdiks ja seejärel äädikhappeks. Seejärel muundatakse äädikhape süsinikdioksiidiks ja veeks, mida keha saab kergesti eritada.

Alkoholi lõpptooteid jäävad kehasse erinevad ajad, sõltuvalt sellest, milline organ oli selle töötlemiseks vastutav. Kehas jäävad alkoholi jäägid mitmele organile. Vere alkoholisisaldus (BAC) aitab kindlaks teha, kui palju sellest on kehas.

Kuidas Alkohol Kehasse Imendub?

Alkohol imendub organismi erinevatest organitest eri kiirusel. Alkoholi imendumise protsess algab suus, kui see keelele ja kurgule sattub. Juba seal hakkab alkohol osaliselt imenduma otse kehasse. Pärast alkoholi neelamist liigub see mööda söögitoru maosse.

Mao sisu valgub soolestikku, kus alkohol imendub seedeorganitest vereringesse. Enamik imendumisest toimub peensooles. Siit liigub alkohol maksa, mis töötleb seda edasi.

Näiteks pärast klaasi veini joomist tõuseb vere alkoholisisaldus (BAC) tavaliselt 0,02% tunnis. Kuid BAC võib varieeruda sõltuvalt arvukatest faktoritest, nagu näiteks isiku kaal, toidu ja vedelike tarbimine, kaasuvad terviseprobleemid, ravimid ja veresuhkru tase.

Kui Kiiresti Organism Alkoholist Vabaneda Suudab?

Kõik sõltub inimese individuaalsetest omadustest ja tema alkoholi tarbimise kogusest. Enamiku inimeste jaoks võtab alkoholi metaboolne protsess kehas töötlemiseks vähemalt tund aega.

Kui rääkida lihtsatest arvudest, siis kasulik oleks silmas pidada järgmist:

Kõik sõltub inimese kaalust ja sellest, millist alkoholitüüpi ta tarbib. Umbes 15% alkoholist metaboliseerub maos. Ülejäänud alkohol imendub seedetraktist verre.

Jook pärast seda, kui klaas päikeseprillidega on liiga palju, jõuab igal juhul vereringesse sekundi jooksul.

Vähem kui 5% alkoholist eritub läbi naha ja hingamise.

Keskmine mees kaalub umbes 85 kg ja naine umbes 67 kg. Naiste kehaline koostis erineb meeste omast, mis tähendab, et alkoholi mõju on naistele suurem.

Üks klaas veini vastab tavaliselt 10 ml-le alkoholile. Üldreegel on, et maks suudab töödelda kuni 1 untsi kanget alkoholi tunnis.

Maksimaalne alkoholi sisaldus veres saavutatakse 30-90 minutit pärast viimast jooki.

Kokkuvõte

Kõige olulisem on meeles pidada, et alkohol on kõrge kalorsusega jook, mis võib avaldada negatiivset mõju inimese tervisele. Keha alkoholist vabanemise protsess on ka oluline võtta arvesse. Kui keha ületab oma võime alkoholi töödelda, võib see põhjustada tõsist ajukahjustust, maksahaigusi ja muud.

Võtmeks on tarbida alkoholi mõõdukalt ning võimalusel jätta sellest täielikult loobumine. Kui aga otsustad alkoholi tarbida, võta arvesse oma individuaalseid omadusi ning järgi ohutut ja tervislikku tarbimisviisi.