Nullkulu

Nullkulu

mis looma aasta on 2013?

Mis looma aasta on 2013: Tähtsündmused ja sümbolid

Aasta 2013 oli mao aasta hiina astroloogia järgi. Mao sümboliseerib osavust, täpsust ja tasakaalu. Sel aastal toimus mitmeid tähtsaid sündmusi üle maailma, alates poliitilisest ja majanduslikust ebastabiilsusest kuni teadussaavutuste ja kunsti tipphetkedeni.

I. Hiina astroloogia ja mao aasta.

Hiina astroloogia põhineb loomade märkidel. Igal aastal on erineva looma aasta. Hiina kalendri järgi koosneb 12 aastast: rott, härg, tiiger, jänes, draakon, madu, hobune, lammas, ahv, kukk, koer ja siga. Mao aastad on olnud 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 ja 2013.

Buddhistliku kalendri järgi on 2013. aasta kukese aasta, hindu kalendris on aga kaheksa erinevat looma, kellest igaüks vastab teatud aastale. Sellele vaatamata on hiinlaste hiinakalender maailmas kõige tuntuim ja selle mõjutused ulatuvad välja ka Lääne kultuuri.

Mao aastaid iseloomustab kasv, areng ja tasakaal. Mao võib sümboliseerida ka teadlikkust, hingelisi väärtusi ja üldist harmooniat. Sellel aastal võisid inimesed kogeda suurt edasiminekut oma karjääris ja töödes. Samuti olid tervendamise võimalused kõrged.

II. Olulised sündmused 2013. aastal

Aasta 2013 tõi kaasa mitu olulist sündmust, mis toimusid nii kodus kui välismaal. Üks olulisemaid sündmusi oli paavst Franciscuse valimine. Ta oli esimene katoliku kiriku ametnik, kes valiti Lõuna-Ameerikast pärit paavstiks. Ta pälvis ülemaailmset tähelepanu oma lihtsuse, lahke käitumise ja abivajajatele keskendumise tõttu.

Teine oluline sündmus oli Bostoni maratonirünnak, mis leidis aset aprillis. Kaheteistkümne inimese surm saabus kolme pommi plahvatuse tagajärjel ja veel tuhandeid sai vigastada. Rünnakut mõisteti hukka kogu maailmas ja see tõi taas esile terrorismi ohtu sünnimaal ja kogu maailmas.

Majanduslik ebakindlus oli ka aasta märkimisväärne teema. Euroopa jätkas võitlust Põhja-Aafrika ja Lähis-Ida kontrolli all hoidmiseks, kusjuures püüti rahulikku lahendust leida Süüria kodusõjale. Euroopa otsis endiselt lahendusi oma võlgadele ja seadmete puudustega seotud küsimustele.

III. Kunst, kultuur ja teadus

2013 oli ka kunsti-, kultuuri- ja teadussaavutuste tipphetk. NASA Curiosity maandumine Marsil oli üks tähtsamaid teaduslikke saavutusi, mis leidis aset 2013. samuti ilmus uus mitmetähenduslik Nicolas Cage’i film „The Counselor“, mida ühiskonnas laialdaselt arutati.

Samuti tõusis esile räppar Kendrick Lama, kelle lugu Good Kid, M.A.A.D City müüs plaatidena hästi, pälvides ülemaailmse tunnustuse. Muusikamaailmas toimusid aga ka mitmed kurvad sündmused. näiteks briti laulja Amy Winehouse’i surm, kelle talent ja andekus jäid elama esituste ja albumite kaudu, mida ta jättis meile enda maha.

Lõpetuseks

Kokkuvõtlikult võib öelda, et 2013. aasta oli tähtis aasta, täis nii positiivseid kui ka negatiivseid kogemusi. Looma-aasta mao võimas energia tõi esile kogu maailma majanduse ja poliitilise ebakindluse, kuid samal ajal ka pakkus inspiratsiooni kunsti, teaduse ja kultuuri saavutuste jaoks.

Lisaks mäletame kangelaslikke tegusid ja vaprust nendelt, kes püüavad muuta maailma paremaks kohaks. Olgu siis inimesed, kes kontrollivad terrorismi ohtu, muusikud, kunstnikud, teadlased või teised, kes teevad oma igapäevast tööd ja aitavad kaasa maailma arenemisele ja paremini sobitumisele.