Nullkulu

Nullkulu

mis kellast hakkab öine elekter?

Mis kellast hakkab öine elekter?

Täna on elekter meie igapäevaelus lahutamatu osa ning sageli unustame, kuidas see tegelikult toimib. Kas olete kunagi mõelnud, mis kellast hakkab öine elekter ning miks see nii on? Selles artiklis selgitame teile kõike, mida peate teadma öise elektri kohta.

Mis on öine elekter?

Öine elekter on elektrienergia, mida toodetakse öösel ja sel ajal kasutaja jaoks odavamalt müüakse. Seda tüüpi elektrienergia kasutamine on võimalik, kuna öösel on vähem elektritarbijaid, seega on tootmiskulud madalamad. Päevane elekter omakorda maksab rohkem, sest selle koormus on suurem.

Kui hakkab öine elekter?

Eestis hakkab öine elekter enamasti kell 23:00 ja kestab kuni hommikul kell 7:00. Mõned elektritarnijad pakuvad aga ka varasemaid või hilisemaid aegu ning neid tuleks kontrollida konkreetse tarnija kodulehelt.

Miks kasutada öist elektrit?

Öise elektri kasutamine võib olla rahaliselt kasulik, sest selle hind on madalam kui päevase elektri hind. See aga eeldab, et teie seadmed ja elektritarbimine on öise ajakava järgi kohandatud. Lisaks aitab see vähendada koormust energiavõrgule päeval ning seetõttu vähendatakse ka tariife ja elektriarveid.

Kuidas öist elektrit tellida?

Enne öise elektri tellimist kontrollige kindlasti oma elektritarnija pakutavat ajavahemikku, sest see võib varieeruda. Kui nende ajavahemik teile sobib, saate seda lihtsalt küsida otse tarnijalt. Mõned tarnijad pakuvad ka väljaminevaid signaale, mis annavad teile märku, millal öine elektri aeg algab ja lõppeb.

Kuidas kasutada öist elektrit?

Öise elektri kasutamiseks peate kohandama oma tegevusi ja tarbimist. Näiteks saate pesta pesu ja nõusid, kasutada elektrilisi kütteseadmeid, tolmuimejat ning teisi elektritarbijaid öisel ajal. Kõige tõhusam on kasutada programmeeritavat ajakava, mis võimaldab kontrollida elektrikulu tarbimist spetsiaalsete seadmete ja programme abil.

Ettevõtted võivad ka kasutada öist elektrit teradeks töödeks, mis ei võimalda haripunktidel töötamist või tootmist. Paljud ettevõtted kasutavad öist elektrit ka energiasäästu strateegia osana.

Mida veel öise elektri kohta teada?

Kuigi öise elektri kasutamine võib tunduda huvitav ja kasulik, peate olema kindel, et see sobib teie elustiiliga. Lisaks tarbijatele kasu saamisele toodab öine elekter väiksemates kogustes, mis võib olla keskkonnasõbralikum, kuid ei pruugi tagada piisavat energiat kõikide võrkude toitmiseks, mis võib põhjustada elektrikatkestusi. Seega on oluline järgida oma elektritarnijate juhiseid täpselt ning hoolikalt kaaluda, kas selle kasutamisest on teie olukorras tulu.

Kokkuvõte

Öine elekter on odavam kui päevane elekter, sest tootmine ja kulusid on väiksemad, kuna sel ajal on tarbijaid vähem. Öine elekter võib olla rahaliselt kasulik ja ka energiasäästu strateegiana kasulik. Enne nende kasutamist peaksite aga tundma ütlusi kehtivate juhiste ja ohud, mis võivad kaasneda vähendatud käibega enegiavarustus ajavahemikul öösel. Nüüdseks võiksite täielikult öise elektriaja ideest aru saada.