Nullkulu

Nullkulu

mis kellast saab alkoholi osta?

Mis kellast saab alkoholi osta

Pole kahtlust, et alkohoolsete jookide tarbimine on üle maailma laialt levinud. Sõltumata kultuurilistest erinevustest ja ajaloolisest taustast, on alkohol olnud osa meie igapäevaelust juba sajandeid. Kuid see ei tähenda, et alkoholi ostmise protsess oleks igal pool sama.

Eestis on seadused rangemad kui mõnedes teistes riikides. Seega, enne, kui hakkame selgitama, mis kellast saab alkoholi osta, on vaja mõista seaduslikke piiranguid, mis on kehtestatud alkoholi ostmiseks.

Alkoholi ostmise seadused Eestis

Eesti Vabariigi alkoholiseadus kehtestab mitmeid reegleid selle kohta, kes ja millal võib alkoholi osta. Seadus võtab arvesse ka tarbijate ohutust, alkoholi müüjate vastutust ja alkoholitarbimise piiranguid.

Seadus ütleb, et alkoholi müüa võib ajavahemikus 10.00-22.00. See tähendab, et kell 22.00 ja pärast seda aega alkoholi osta on keelatud. Lisaks ei saa alkoholi osta ka kella 10.00-st kuni 12.00-ni pühapäeviti.

Alkoholi ostmise vanusepiirang on samuti Eestis väga tähtis. Alkoholi osta võib ainult siis, kui oled vähemalt 18-aastane. See reegel kehtib igas poes ja baaris.

Lisaks sellele on kehtestatud ka ööpäevaringne alkoholimüügi keeld. Alkoholi müüa ei saa kella 22.00 kuni 10.00 hommikul.

Alkoholi ostmise protsess

Alkoholi ostmisel tuleb müüjale tõestada, et oled piisavalt vana, et seda osta. Kui sa ei suuda tõestada, et oled 18-aastane või vanem, müüakse alkoholi sulle mitte. Seega, kui oled nooruk, võta kaasa oma isikut tõendav dokument.

Enne alkoholi ostmist peavad kliendid otsima endale meelepärase müügikoha, mis müüb alkoholi vastavalt seadusele. Enamasti leitakse need kohad supermarketitest, poodidest või spetsiaalsetest alkoholipoest.

Lisaks on ka veebipood, mis müüvad alkoholi. Sellisel juhul võib kuller tuua ostetud alkoholi otse koju.

On väga oluline meeles pidada, et alkoholi ostmiseks on vaja isikut tõendavat dokumenti. Kui oled noor ega saa seda dokumenti esitada, ei lubata sul alkoholi osta.

Kokkuvõte

Alkoholi ostmise piirangud on üks viis, kuidas tagada alkoholitarbimise turvalisust Eestis. Seega on tarbijate poolt vaja järgida alkoholiseaduse ja alkoholi ostmise reegleid.

Kui tahad alkoholi osta Eestis, pead teadma, et alkoholi müük on lubatud ajavahemikus 10.00-22.00. Veelgi enam, alkoholi osta võib alles pärast 18-aastaseks saamist ja isikut tõendava dokumendi ettenäitamist. Öösel alkoholi osta ei saa.

Kokkuvõttes on alkoholi ostmisel rangelt sätestatud reeglid, mida tuleb järgida. Kui järgid neid reegleid, saad alkoholi turvaliselt osta ja tarbida.