Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt hakkab kana munema?

Kui vanalt hakkab kana munema

Kodu- ja talulinnud on praktilised lemmikloomad, kes pakuvad oma omanikele värskeid mune või liha. Kuid sageli tekib küsimus, millises vanuses hakkavad need linnud munema. Selles artiklis uurime, millal kanad tavaliselt munema hakkavad, ja kuidas saate aidata neid protsessi kiirendada.

Kui vanalt hakkavad kanad munema?

Kanad hakkavad munema tavaliselt siis, kui nad saavutavad küpsusfaasi, mis võib erinedaivad tõugudel. Samuti mängib rolli kana üldine tervislik seisund ja hooldus. Kuid keskmiselt hakkavad kanad munema alates viiendast kuni kaheksandast elukuust. Mõningatel juhtudel võib kanade munemisperiood ulatuda kaheksa aastani.

Siiski on oluline märkida, et mitte kõik kanad ei hakka munema täpselt selles vanuses. Mõned kanad võivad hakata munemas juba neljakuuselt või hiljem kui kaheksakuuselt. See sõltub kanade tõust, nende tervislikust seisundist ja üldisest hooldusest.

Kuidas saate aidata kanadel muneda varem?

Kanade munemise kiirendamiseks on mitmeid võimalusi, mida saate kasutada. Siin on mõned soovitused:

Söötke kanadele kvaliteetset toitu

Kanade korralik toitmine on üks olulisemaid aspekte, mis mõjutavad nende munemist. Sööda hulka tuleks lisada kõrge proteiinisisaldusega teravilju, nagu nisu ja mais. Samuti saate nende toidulisandina anda lagritsajuurte pulbrit, mis aitab kaasa tervislikule seedimisele, andes ühtlasi kehale palju vajalikke mineraale ja vitamiine.

Tagage kanadele kvaliteetne pesitsuspaik

Kuigi kanad võivad munema hakata ükskõik millises paigas, kus nad oma aega veedavad, tagab korralik pesitsuspaik tavaliselt suurema munatootmise. Pesitsusala tuleks asetada piisavalt kõrgemale, et saaksite hõlpsalt koguda munakollektsiooni. Lisaks peaksite hooldama pesitsusala puhtana, et vältida kanade nakatumist haigustega.

Veenduge, et kanadel oleks piisavalt valgust

Kanade munatootmist mõjutab oluliselt ka valguse hulk, mida nad saavad. Kanad vajavad vähemalt 14 tundi päevavalgust, et hoida oma organismi aktiivsena ja seega ka muneda. Seega on soovitatav kasutada valgustid kana koopas ning lasta neil veel natuke valges ajas olla hiljemaks. Siiski tuleks meeles pidada, et kanad vajavad ka piisavalt puhkeperioode, nii et ärge laske valgusel liiga pikalt põlema jääda.

Kas kanad hakkavad munema ühekaupa või korraga?

Kanad hakkavad tavaliselt munema ükshaaval, kuid see võib sõltuda ka kanatõust. Mõned tõud, nagu näiteks Rhode Island Reds, võivad muneda ühe muna päevas, kuid teisi, näiteks Orpingtonid, võivad muneda vähem.

Kuidas tean, millal kanad on munemisvalmis?

Kanade munemisvalmidus on raske kindlaks teha, kuna see võib varieeruda tõugude vahel. Üldiselt võite siiski arvestada teatud märkidega, nagu näiteks kana liigutused enne munemist, harjumus veeta palju aega pesitsusala läheduses, ja lõpetamata liigset liikumist, kuna kanad jätavad mulje, et see nõrgestaks nende munemisvõimet.

Kokkuvõte

Kanade munemine on loomulik protsess, mis sõltub paljudest teguritest, nagu tõug, hooldus, söötmine ja keskkond. Kui sa soovid, et sinu kanad hakaksid võimalikult varakult munema, soovitame kasutada ülalmainitud soovitusi. Samuti ei tohiks te muretseda liiga palju, kui teie kanad ei hakka munema täpselt selles vanuses, mis meile teada on, sest nagu juba mainitud, on iga kana erinev ja see sõltub ka teatud soovitustest, mida siin on välja toodud.

Lõppkokkuvõttes peaks teie kanade tervislik seisund olema teie prioriteet, ja selle järgi peaks teie linnud ka munema. Kui teie kanad on õnnelikud ja hoitud, siis on munatootmise protsess kindlasti palju lihtsam ja kogute igapäevaselt rohkem mune!