Nullkulu

Nullkulu

kui vanalt hakkab kassil jooksuaeg?

Kui vanalt hakkab kassil jooksuaeg?

Jooksuaeg on periood kassi elus, kus tema hormoonid hakkavad muutuma. See on periood, kus kass valmistub paarituma ja järglasi saama. Sel ajal on kass väga rahutu ning tema käitumises võib esineda erinevaid muutusi, mida omanikud peaksid teadma. Selleks, et mõista seda protsessi ja valmistuda selleks ette, on oluline teada, millal hakkab kassil jooksuaeg ning millised on selle sümptomid.

Millal hakkab kassil jooksuaeg?

Kasside jooksuaeg algab tavaliselt siis, kui nad saavutavad puberteedi. See juhtub enamasti umbes 5-8 kuud pärast sündi. Kuid on ka erandeid – mõned kassid võivad läbida puberteedi veidi hiljem või varem. Sellepärast võib kassil jooksuaeg alata vanuses 4-12 kuud.

Kui kassi jooksu algus on aga veninud ja seda pole näha, võib see olla märk hormonaalsetest probleemidest. Sel juhul tuleks kassi viia loomaarsti juurde, et teha kindlaks, kas kõik on korras.

Mis on kassi jooksuaeg?

Kasside jooksuaeg on periood, kus nende hormoonide tase hakkab märgatavalt muutuma. See juhtub tavaliselt iga kolme nädala tagant, kuid see võib varieeruda vahemikus 1 kuni 6 nädalat. Sel ajal hakkab kass välja näitama erinevaid käitumismärke, mis näitavad, et ta on valmis paarituma.

Mida vaadata ja mida oodata kassi jooksu ajal?

Kassi jooksu ajal võib täheldada mitmesuguseid käitumuslikud muutused. Kass on rahutu, püüab põgeneda, kui omanik teda kinni tahab võtta ja lärmakas. Jooksu alguses võib esineda isegi oksendamist ning kassi söögiisu väheneb ja tema käitumine muutub.

Kui kass tavaliselt vastavalt toidule käitub ühtlaselt, siis jooksuaega alguses võite märgata muutusi käitumises. Sümptomid võivad hõlmata isutust või söögiisu suurenemist ning ka vähendatud uneaega. Alguses on võimalik täheldada ka söögiisu suurendamist ja tunnete muutena ärevust, mis kaovad jooksu lõppedesse.

Kass võib ka hakata sagedamini oma tagumenti pesta ning ta võib üritada lahkuda majast. Omanikud peaksid olema ettevaatlikud, et kassid ei pääseks välja, sest selles olekus võivad nad hukkuda õnnetuste või tervisehäirete tagajärjel.

Kuidas hoolitseda kassi jooksu ajal?

Kui kassi jooks on alanud, on vaja rohkem tähelepanu pöörata hügieenile. See tähendab, et kassile tuleb anda selles seisundis rohkem aega ja hoolt, sest nad muutuvad rahutuks ning temperamentsed. On oluline tagada neile puhtus ja vältida kokkupuudet haigete kassidega.

Samuti tuleb mõelda, kui soovitakse kassi kohe paaritatud saada või mitte. Kui omanik soovib oma kassi järglasi saada anda kuuri või isase kassi juurde oma kass. Kuid selleks peab kassi kaitsma terviseohu eest kokkupuutes. Omanike jaoks on oluline ka arvestada, et steriliseerimine või kastreerimine on oluline, kui paaritumist ei soovita.

Kuidas vältida kassi jooksuaega?

Kuna kassi jooksuaeg on loomulik protsess, mida kassi omanik ka nagunii lõpuks iseäranis veidrat moel näeb, siis selle vältimine ei ole tavaliselt tehtav. Viimati tuletab vastutustundlik loomaomanik endale meelde need hetked, et hoolitseda kassi ainult laitmatu ravitoime ja tervishoiukontrolli all.

Järeldus

Kasside jooksuaeg on loomulik periood, mille kaudu näägutavad kassi organismis hormonaalsed muutused. Omanikud peaksid olema ettevaatlikud ja hoolitsema oma kassi eest sellel perioodil. Hormoonide taseme järsu tõusu tõttu võib olla kassi käitumine muutlik ja tal on raskem kodus rahuneda. Kuid teades, millised sümptomid esinevad ja tundes oma lemmikut hästi, saavad kassiomanikud kergemini läbi selle perioodi vedada. Kui aga olete sellest perioodist üllatunud, võib loomaarst kassi seisundi kohta rohkem teavet anda.