Nullkulu

Nullkulu

miks tekib ohatis?

Miks Tekib Ohatiseid? Kuidas Neist Lahti Saada?

Ohatised on tavalised ning sageli ebameeldivad nähtused. Paljud inimesed võtavad neid vastu kui lihtsat tüütust, kuid ohatised võivad olla rohkem vaevavad, kui tavaliselt arvatakse.

Mis on ohatised?

Ohatised, teadaolevalt herpes simplex viiruste (tüübid HSV-1 ja HSV-2) põhjustatud nahahaigus, ilmuvad sageli suu ümber, katates huuled, keele, igemeid ja kõri piirkonda. Harvem, kuid see võib ilmneda ka suguelunditel. Peale kõige ilmsemate sümptomite, tekitavad ohatised ka valu, sügelust ja ebamugavust, mis võib tarbetult häirida igapäevast elu.

Ohatiste põhjused

Enamasti on ohatised otseselt seotud nõrgenenud immuunsüsteemiga. Kuid erinevad tegurid võivad suurendada riski näiteks stress, alkoholi ja tubaka tarvitamine, ülekuumenemine päikese käes, hormonaalsed muutused ühes menstruatsiooni või rasedusega ja kroonilised haigused nagu autoimmuunsed haigused. Sageli mängivad ohatisete ilmnemises rolli geenid, kuna geneetiline kalduvus võib suurendada nakatumiskordade sagedust.

Kuidas ohatisi ravida?

Ohatised võivad põhjustada valu ja ebamugavust, kuid neid saab ravida mitmel viisil. Kuigi ravimtaimed, toidulisandid ja alternatiivsed ravimid võivad aidata ohatisete väljanägemist leevendada, on arsti poolt välja kirjutatud ravimid tõhusad ja kiiremad. Teie arst võib soovitada kreeme, tablette või salve, mis aitavad sümptomeid kiiresti vähendada ja infektsiooni pikenemist takistada.

Ohatiste ennetamine

Halb uudis on see, et sa ei saa ohatisetest igavesti lahti saada. Kui teil on genitaal- või huuleherpes, jääb viirus kehasse igavesti ning ohatised võivad taas ilmneda. Kuid sa saad oluliselt vähendada nende tekkimise sagedust, järgides neid näpunäiteid:

Süüa tervislikult ja hoolitseda keha eest
Vältida nakkuse vältimiseks kokkupuudet vedeliku või haava piirkonnaga
Kanda päikese eest kaitsevaid riideid ja kasutada päikesekaitsekreemi
Võtta kaasa süstemaatiliselt immuunsüsteemi tugevdavaid toidulisandeid

Lõppsõna

Ohatiste ilmumine ei ole haruldane nähtus, kuid füüsiline ja psühholoogiline ebamugavus, mida need võivad tekitada, võivad loomulikult tunda ennast ebameeldivana. Oluline on püüda vältida potentsiaalseid käivitusi ja järgida professionaali soovitusi ravivõimaluste kohta. Mis kõige tähtsam, me peaksime jääma positiivseks ja olema kannatlikud, sest lõppude lõpuks võib viirus kehas igavesti elada.