Nullkulu

Nullkulu

miks tekib kusihape?

Miks tekib kusihape?

Kusihape on orgaaniline ühend, mida leidub meie kehas loomulikult. See on puriinist saadud aine, mis tavaliselt eritub organismist neerude kaudu. Kusihape mängib olulist rolli meie keha ainevahetuses. Kuid mõnikord koguneb see liiga suurtes kogustes ning muutub ohtlikuks.

Kusihappe tõus on meditsiiniline seisund, mida nimetatakse hüperurikeemiaks. See seisund võib põhjustada podagra nimelist haigust, mis on üks levinumaid kusihappega seotud probleeme. Podagra on seisund, mis mõjutab liigeseid ja põhjustab tugevat valu, punetust ja turset. Kõige sagedamini mõjutab see suurt varvast, kuid võib mõjutada ka teisi kehaosi.

Kusihappe tõus, mis põhjustab podagra teket, võib olla põhjustatud erinevatel põhjustel. Peamised riskitegurid hõlmavad ebatervislikku toitumist, ülekaalulisust, istuvat eluviisi ja perekonna ajalugu. Teatud ravimid, nagu diureetikumid, samuti alkohol ja joomine piisavalt vett võivad samuti mõjutada kusihappe taset.

Podagra ravi hõlmab mitmeid meetodeid, sealhulgas elustiili muutusi ja ravimeid. Selle seisundi ravimiseks peaksid patsiendid piirama puriini rikkaid toite, näiteks punast liha, rupskit ja mereande. Nad peaksid suurendama vee tarbimist ning vältima alkoholi tarvitamist. Samuti aitavad kaalukaotus ja regulaarne treenimine vältida podagra sümptomeid ning kiirendada paranemist.

Kui dieedimuutused ei aita kusihappe taseme langetamist, võib arst välja kirjutada ravimeid, näiteks allopurinooli või probenetsiidi. Need ravimid aitavad vähendada kusihappe taset kehas ning vähendada podagra sümptomeid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kusihappe tõus ja sellega seotud podagra on tõsised terviseprobleemid, mis nõuavad õigeaegset diagnoosimist ja ravi. Teie tervis on oluline, seega ärge kõhelge oma arstiga nõu pidamast, kui teil on podagra sümptomid või kui olete mures oma kusihappe taseme pärast.