Nullkulu

Nullkulu

mida teha paanikahoo ajal?

Mida teha paanikahoo ajal: Kiired ja tõhusad lahendused

Paanikahood on elumuutvad kogemused, mis raskendavad meie igapäevaelu. Peamine paanikahoo sümptom on tunne, et midagi tõsist võib juhtuda ja hirm kaotada kontroll enda elu üle. See tunne võib tekitada paanika, higistamist, kiiret südamelööke ning rasket hingamist. Paanikahood võivad otseselt mõjutada ka teie füüsilist ja emotsionaalset tervist. Kuidas saate paanikahoogude ajal rahuneda?

Kuidas tulla toime paanikahooga

Paanikahoo ajal on oluline, et proovite rahuneda ja koguda ennast. Allpool on mõned olulised sammud, mida saate võtta, et oma paanikahoogudega toime tulla:

Hingamine

Ükskõik, mis ka ei juhtuks, on õige hingamine juhtumist juhtumisse kõige olulisem. Hingamistehnika abil saate kiiresti ja tõhusalt rahuneda. Kui lõdvestute, hinga sisse sügavalt, holdige hinge paar sekundit ja seejärel hinga välja. Korda seda protsessi mitu korda, kuni tunned end rahulikuna.

Füüsilised kontaktid

Füüsilised kontaktid ajavad vereringe ja lihased tööle, mis võib aidata teil oma paanikahoo ajal keskenduda. Paluge oma lähedastel hoida teie käega kinni või masseerida teie kaela, et aidata teil jääda rahulikuks, või proovige end teki sisse mähkida. See võib tulla kasuks teie meeleolu rõõmustamiseks.

Kõndimine

Kõndimine on üks tõhusamaid viise, kuidas paanikahood kergemini mööduksid. Kui käite, on aju äkki hõivatud, mis aitab teil end maandada. Kui teil on ruumi ja võimalust, leidke park, kus saate kõndida. See looduslik, stressivaba keskkond aitab teil lõõgastuda ja rahuneda.

Meditatsioon

Meditatsioon on tõestatud meetod, kuidas kiiresti rahuneda ja paanikahood kontrolli alla saada. Meditatsiooni ajal on oluline keskenduda hingamisele, tutvuda oma kehaga ning keskenduda lõõgastavatele ja rahustavatele helidele.

Valgus

Teadusnäitab, et liignaatriumisisaldusega valgus võib aidata märkimisväärselt paanikahoogude vastu. Paanikahoog läheb kaasas vererõhu hüppega, mis tähendab, et keha suurendab adrenaliinisisaldust. Valgus võib aidata teil oma vastus ilmneda normaalsena.

Müra

Mõningaid helisid ei saa kontrollida, aga mõni neist võib aidata teil oma sisemist ärevust kontrolli all hoida või tunda end rahulikult. Näiteks võib metsa ritsikate ja lindude heli vähendada südame löögisagedust ja hingamiskiirust.

Kokkuvõte

Paanikahood on kohutavad sündmused, mida saab kiiresti ravida, hingamist tehnikaid rakendades, kehaliselt oma lähedasi puudutades, looduses seiklema minnes, mediteerides või valguse ja heli kasutamisega oma keskkonna muutmisel. Igaüks meist võib kogeda paanikahoogu, aga oluline on õppida, kuidas teha rahu ja jääda selle ajal rahulikuks. Võta esimene samm ja õpi ennast rahulikult maha võtma, mida tead, kui tekib paanikahoog.