Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata soomes?

Mida vaadata Soomes: Kümme huvitavat turismiobjektiivi

Kui otsite puhkuseks või lihtsalt reisimiseks sobivat sihtkohta, siis võib Soome olla just see, mida olete otsinud. Soome on täis unikaalseid ja hingematvaid vaatamisväärsusi, millest igaüks pakub midagi erilist ja meeldejäävat. Siin on kümme huvitavat turismiobjektiivi, mida tasub Soomes külastada.

Helsingi katedraal

Helsingi katedraal on imeline arhitektuuriline meistriteos. Pühitsetud aastal 1852, sellel katedraalil on kaks kõrget torni ja kaunis kuppel. Helsingi katedraal on suurepärane koht külastamiseks, kui soovite näha suurepärast arhitektuurilist disaini.

Järvi-Suomen kansallispuisto

Kui olete loodusearmastaja, siis on Järvi-Suomen kansallispuisto koht, mida te ei taha vahele jätta. See riiklik park koosneb paljudest järvedest ja metsadest, kus on palju loodusega seotud tegevusi. Saate matkata, kalastada, näha erinevaid loodusreservaat aluseid ja palju muud.

Turun linna kindlustus

Turun linna kindlustus, mis asub Turu linnas, on üks kõige külastatavaid vaatamisväärsusi Soomes. See kindlus on pärit sajandist ning on olnud Soome ajaloos eriti oluline. Turun linna kindlustus on suurepärane koht ajaloo huvilistele.

Kemi lumiloss

Kemi lumiloss on Soomes ainulaadne vaatamisväärsus, mis meelitab tuhandeid külastajaid igal aastal Soome Lapimaale. See on igal aastal uuesti ehitatud lumest ja jääst ning see on üks parimatest näidetest Lapi kunstivõimetest.

Korouoma rahvuspark

Korouoma rahvuspark on Soomes asuv koht, mis pakub mitmeid tegevusi, sh matkamist, telkimist, kanuusõitu ning palju muud. Korouoma rahvuspark on ilus koht, kus saate nautida kaunist loodust ja Sirisevat loodusnähtust.

Koli rahvuspark

Koli rahvuspark on suurepärane koht, kus saate nautida Soome kauneid maastikke ja loodust. Siin on palju matkaradu, mis jõuavad erinevatesse piirkondadesse, kus saate nautida suurepäraseid vaateid.

Rovaniemi Jõuluvana Küla

Kui soovite külastada midagi unikaalset ja lõbusat koos perega, siis Rovaniemi Jõuluvana Küla on sobiv koht. Siin kohtute ametliku jõuluvanaga, samuti on võimalik läbi viia palju jõulutegevusi, sh kelguretk, reinide toitmise näitus ja palju muud.

Savonlinna kuulus Olavinlinna

Olavinlinna kindlus on Soome keskaegne ajalooline vaatamisväärsus, mis on tuntud oma sõjalisest ajaloost, aga ka oma kaunist arhitektuurist. Olavinlinna kindlus on suurepärane koht ajaloohuvilistele.

Oulanka rahvuspark

Oulanka rahvuspark pakub suurepärast loodust, sealhulgas kaunist jõge ja kosked, millega saate kas matkata või kanuusõitu nautida. Oulanka rahvuspark on suurepärane koht, kus on võimalik näha mitmeid loodusnähtusi ja loomi.

Söderskäri tuletorn

Söderskäri tuletorn, mis asub ühel Soome väikesaarel, on suurepärane koht, kus saate nautida kaunist loodust ja suurepäraseid merevaateid. Tuletorn on avatud kõigile külastajatele, kes soovivad näha seda ebatavalist vaatamisväärsust.

Kokkuvõte

Soome on täis hingematvaid vaatamisväärsusi, kus iga vaatamisväärsus pakub midagi erilist. Alates ajaloolistest kindlustest, imeilusast loodusest kuni jõuluvanaga kohtumiseni – Soomes on midagi iga reisihuvilise jaoks. Ehkki see põhjamaade maa võib olla jahedam, kui olete harjunud, ütleksime, et Soome loodus ning kultuur on selle rikkuse ära teeninud. Ei ole tähtis, kas otsite rahulikku lõõgastumist looduses või seiklust, Soomes on kindlasti midagi, mis vastab Teie soovidele.