Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata tallinnas?

Mida vaadata Tallinnas

Tallinn on rikas ajaloo ja kultuuriga linn ning turistide seas väga populaarne. Kui soovite tutvuda linna põnevaimate kohtadega, siis sellel artiklil leiad kõik vajaliku teabe. Allpool jagame kõigi külastajate jaoks parimad vaatamisväärsused, mida Tallinnapakub.

Vanalinn – Ajalooline keskus

Vanalinn on Tallinna süda ja asub UNESCO maailmapärandi nimistus. Vanalinna keskaegsed hooned ja kitsad tänavad loovad unikaalse atmosfääri, mis muudab selle üheks põnevamaks kohaks Tallinnas. Vanalinn on jagatud kaheks osaks – Toompea ja All-linn, millest esimene on kaitserajatiste, vaatamisväärsuste ning valitsushoonete piirkond ja teine keskaegsete kaubanduskeskuste ja elamute piirkond.

Raekoja plats – Ajalooline Maamärk

Raekoja plats on Tallinna üks olulisemaid ajaloolisi paiku. Siin võib nautida keskaegse arhitektuuriga hooneid, terrassibaare, öiseid esinemisi ja palju muud. Raekoja platsil on suurepärane võimalus tutvuda ka linna traditsiooniliste turgudega ning tutvuda kohalike käsitööliste loomingutega.

Toompea – Linnuse moodi kindlus

Toompeal asuvad Eesti ajaloo olulisimad hoonekombinatsioonid – Toomkirik, Stenbocki maja, Saksa saatkond, Riigikogu, Valgevene saatkond, ja kuulsad vaateplatvormid, nagu Imetamise kivi. Toompeal asuvad ka Estonia Kuningliku lossi varemed ja paljud teised ajaloolised vaatamisväärsused. Kohapeal saate külastada Toompea muuseumi, kus tehakse sügavamat sukeldumist ajaloosse ning tutvustatakse Toompeal elanud ja töötanud inimesi.

Kalamaja – Kunstiline naabruskond

Kalamaja asub Vanalinna lääneküljel ning on tuntud oma kreatiivsete inimeste ja kaasaegse arhitektuuri poolest. Kalamaja on rahvusvahelisi disainipreemiaid võitnud piirkond, kus paljud rahvusvahelised toidu- ja joogikohad, baarid, restoranid ning kohvikud. Siin asuvad ka teatrid, muuseumid ning kunstigaleriid.

Piritajärv – Paradiis kaunis merevaatega

Piritajärv asub Tallinna läheduses, kus on kaunis merevaade ja palju maastikugaleriid. Siin on suurepärane võimalus nautida loodust ja käia jalgsi ning jalgrattaga matkamas. Lisaks on järvel liikumise võimalus aerupaadiga ja katamaraanidel.

Tallinna Lauluväljak – Koduks XXVII laulu-ja tantsupeo festivalidele

Lauluväljak asub Kesklinnas ja jaguneb kaheks: suur laululava ning väike laululava. See on kuulus koht, kus korraldatakse laulupidusid, ning on ka tuntud kui koht, kus Eesti rahvas kannab oma lippu. Lauluväljakul on suurepärane võimalus tutvuda ka Eesti kultuuri ja ajalooga, külastades Märtsiküüditamise memoriaalmuuseumit.

Kokkuvõte

Tallinn on linn, kus on palju avastamis- ja avastamisvõimalusi, kusjuures tutvuda on rikkaliku ajaloo ja kultuuriga. Vanalinn, Raekoja plats, Toompea, Kalamaja, Piritajärv ning Tallinna Lauluväljak on vaid osa kohustuslikest vaatamisväärsustest, mida pakub Tallinna linna. Nii et planee riigid oma järgmine reis Tallinna, et kogeda kõiki neid ilu enda silmaga.