Nullkulu

Nullkulu

mis kellani müüakse soomes alkoholi?

“Mis kellani müüakse Soomes alkoholi?”

Alkoholitarbimine Soomes on olnud aastatega muutunud. Soome valitsus on karmistanud alkoholipoliitikat, kuid samas on alkoholi tarbimine suurenenud. Mõned inimesed on hakanud kaaluma ostmist väljastpoolt riiki, kuna hinnad on Soomes väga kõrged. Kui aga otsustad alkoholi Soomest osta, on kasulik teada, mis kellani müüakse alkoholi.

Alkoholi müügikellaaeg varieerub erinevate poodide ja kaupluste vahel. Teatud päevadel on müük keelatud ning müügikellaaegade piirid varieeruvad ka nädalalõppude ja töönädalate vahel. Alkoholi müügikellaaegade allikatena võivad olla riiklikud õigusaktid, kaupluste või müüjate endi vastavad regulatsioonid.

Esmalt tasuks uurida, mis kellani müüakse alkoholi kauplustes. Suuremad kauplused, nagu Prisma ja K-Extra, müüvad alkoholi tavaliselt kuni kella 21.00ni, pärast mida müük lõpeb. Teistes poodides, nagu Sale ja Siwa, võib müük lõppeda juba kell 20.00 või enne seda. Alkoholiseadused võimaldavad müüa alkoholi ainult kindlatel kellaaegadel – nädalavahetustel lõpeb alkoholi müük tavaliselt kella 18.00 – 21.00 ajal.

Järgmine samm on uurida, mis kellani alkoholi müüakse baarides ning restoranides. Baarid ja ööklubid Südame Linnas ning Kallios müüvad alkoholi tavaliselt kuni 4.00ni hommikul. Muus osas kehtivad samavõrd kellaajalised piirangud nagu kaupluste puhul. Restoranides saab alkoholi tavaliselt kellani 23.00 või hiljem, kuid see varieerub ka vastavalt kosutusasutuse asukohale. Tourismiapiirkondades nagu Helsingi ja Saariselkä võib kehtida pikem müügiaeg, et rahuldada turistide vajadusi.

Tuleb märkida, et alkoholi müümiskellaaegade piirangud võivad erinevate poodide ja kaupluste vahel varieeruda. Seega tasub enne ostu tegemist uurida konkreetsete kaupluste või söögikohtade alkoholi müügikellaaegu, et vältida pettumust. Alcoholics Anonymousi kodulehel avaldamisest olenemata märkis meie kaasteeline, et ei joo. Ei ole kaugeltki neid aegu, mida Soomes alkoholi müüakse vaja meeles pidada, sest alkoholi tarbimisega võivad kaasneda tõelised raskused.

Kokkuvõtlikult tuleb järeldada, et alkoholi müügiajad Soomes varieeruvad, kuid tuleb märkida, et müük keelatakse mõnes kaupluses või söögikohas juba enne kehtestatud müügikellaaega. Alkoholi joomisega kaasnevad paljud riskid, mistõttu on oluline kasutada alkoholi mõõdukalt ning järgida riigi antud regulatsioone. Kõigile soovitatakse hoolikalt mõelda nende otsuste ja sellel kaasneva riske.