Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata pärnumaal?

Mida vaadata Pärnumaal?

Pärnu maakond võib uhkustada kaunite ja huvitavate kohtadega, mis on täis ajaloolist ja kultuurilist tähtsust. Siin on palju vaatamisväärsusi, mida kindlasti peaksid külastama! Siin on kõige muljetavaldavamad ja põnevamad kohad, mida näha Pärnumaal.

Pärnu rand
Pärnu rand on üks Eesti populaarsemaid randu, mis tõmbab külastajaid üle kogu maailma. Selle puhas liiv, soe vesi, jalgrattateed ja rohke tegevus muudavad selle ideaalseks puhkuseks. Pärnu rannapargis on ka lemmikloomade park, kus saab koos oma lemmikloomaga mängida ja lõõgastuda.

Pärnu randpromenaad
Pärnu promenaad rannast kaugemale viib sind mööda kaunist vaadet merele, paljusid restorane ja baare, kus on erinevad menüüd ja libedad jookid, mille kaasavõtmiseks saab osta mütsi ja saada tantsupõrandani. Promenaadilt leiate ka mängu- ja spordiväljakuid, kus saate nautida sõprade ja pere seltsis sportimist ja mänge.

3.Pärnu linnastaadion
Pärnu linnastaadion on Eesti üks suurimaid staadione, mis on varustatud tänapäevaste seadmetega, jagatud treeningusaalidega ning sportlaste tugi- ja treeningprogrammidega. Staadionile on igal suvel tehtud palju spordiüritusi, näiteks kergejõustiku-, jalgpalli- ja vehklemisvõistlusi. See on koht, kus lihtsalt oma lemmik spordiala nautida.

4.Kihnu
Kihnu on mahajäetud Euroopa liikuv pärl, kus on unikaalne kultuur ja Pärnumaalises ajaloos suur roll. Kihnul elab umbes 500 inimest, ja siin on neile palju huvitavaid tegevusi. Siin saate tutvuda kohaliku käsitööga, maitsta Kihnu leiba, kuulata kohalikke helisid, osaleda rahvatantsudel ja loodusvõistlustel ja imetleda merd ning Eesti rannikut.

Soomaa rahvuspark
Soomaa rahvuspark on suur looduspark, mis asub Pärnumaal. Park on koduks kümnetele loomaliikidele, sealhulgas põtradele, ilvestele ja metsseaile. Soomaal on muhedad lodjakoja- ja looduskoolidega tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele. Maalilised matkarajad ja laevasõidud on üks paljudest põhjustest, miks paljud inimesed Soomaale külastama tulevad.

Salevere pood
Pärnumaal on kohalikud toidupoed, mis müüvad kohaliku toiduga kaupa, mis enamik kohalikke sööb. Üks neist poodidest on Salevere Pood, mis on populaarsuse võitnud kohaliku toiduga. Siin on kohalikud leivad, kalatooted, kodulindude munad, marjakastmed ja palju muud. Poest leiate ka terve rea käsitööna valmistatud suveniire, CD plaate, mille kohaliku alla peaaegu alati seovad.

Kabli ja Häädemeeste rannajoone matkarada.
Kabli ja Häädemeeste rannajoone matkarada on üks suuremaid looduslikke vaatamisväärsusi, mis asub Pärnumaal. Rada on umbes 7 km pikk ja kulgeb mööda rannajoont. Siin võite imetleda Pärnu maakonna looduslikku ilu, näiteks erilisi liike linnud, loomad ja putukad. On ka suurepärane koht, kus võtta raamatut ja veetlumada Eesti metsik lood.

Jänesselja metsamaja.
Jänesselja metsamaja on umbes 40 km kaugusel Pärnust ja see on ideaalne koht metsiku looduse jälgimiseks ja suhtlemiseks. Maja lähedusse jääb mitmeid looduskauneid paiku, kus saab telkida, puhata ja looduses kõndida. Seal on ka klassiruume, looduskooli programme, laste tegevusi, mis sobivad igas vanuses lastele.

Kilingi-Nõmme lossipark
Kilingi-Nõmme lossipark on suur park, mis on kõige paremini külastatud Eesti ajaloo ja kultuuri uurijate ning tutvujate poolt. Seal on skulptuurid, militaarmuuseum, mida on korrastatud, värske õhu puhastus, kohalik Tallinn-Eesti muuseum, kus on palju näituseid, mida kõik huvilised vaadata saavad. Samuti pakub see oma piknikuplatsi ja suurte rooalade jaoks.

Kurgja talumuuseum
Kurgja talumuuseum asub Pärnu vallas ning toob külastajad tagasi ajaloo juurde. Muuseumis saab näha, millega kohalikud põllumajandustootjad said oma igapäevase leiva teenida. Saate näha ka taluelu ja maakultuuri, mis on hästi säilinud. Siin saate tutvuda kohaliku toidu ja käsitööga ning maitsta kohalikke hõrgutisi.

Türi lille-,šokolaadi- ja moepäevad
Türi lille-, šokolaadi- ja moepäevad on Eesti üks populaarsemaid festivalid, mis toimuvad suve alguses. Siin saate nautida rohkelt erinevat tegevust, tänavamuusikat ja kontserte, moeetendusi, aiapäevi, šokolaadivalmistamise loenguid ja palju muud. Selle ksülofoonifestivali unikaalsus lisab täiendavat väärtust Pärnu maakonnale.

Audru muusikakoda.
Audru muusikakoda on ehitatud uusiks muusikakogu. See väike siseruumide muusikaala on muusikale keskendunud ruum, mis on varustatud kõige kaasaegsema tehnoloogiaga ja akustiliste süsteemidega. Siit võib leida kõige uuenduslikumat tehnoloogiat Pärnumaal. Siit saab näha parimaid muusikuid ja kohtuda muusikaga.

Kokkuvõte
Nagu näete, on Pärnu maakonnal palju pakkuda kõigile, kes soovivad mõnda aega loodusega koos olla. Siin on palju erinevaid parkomplekte, mis pakuvad tegevusi lastele ja sportlastele ning looduse armastajatele. Lisaks pakub Pärnu maakond koos oma ajaloo- ja kultuurilise rikkusega ka suurepäraseid toitlustusvõimalusi, käsitsivalmistatud suveniire, käsitöönäitusi jne. Igas vanuses inimesele on Pärnu maakonnas midagi huvitavat ja erilist!