Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata pöffil?

Mida vaadata Pöffil: 10 parimat filmi, mida sa ei soovi vahele jätta

Pimedate Ööde filmifestival, tuntud ka kui PÖFF, on kogunud kinnitust kogu Euroopas kui üks juhtivaid filmifestivale. Festival asutati 1997. aastal ja sellest ajast peale on see toonud Tallinnasse palju filmikunstnike meistriteoseid üle maailma.

Kuid milliseid filme väärib tõesti vaatamist? Millised filmid jätavad teile sügavama mulje ja teevad selle festivali veelgi meeldejäävamaks kogemuseks? Sellel aastal on Pöffil palju filme, mida vaadata, seega oleme koostanud nimekirja kümnest parimast filmist, mida peaks kindlasti välja vaatama.

1. “Titane” (2021)

“Titane” on prantsuse režissööri Julie Ducournaui poolt lavastatud film, mis võitis lausa Palme d’Or Cannes’i filmifestivalil. Film räägib autoõnnetusest ellujääjast, kes peidab end autoosakeste sees, samal ajal kui ta muutub taignakujuliseks mutandiks. Film on täis intensiivseid stseene ja kujundlikke visuaale, mis jätavad teid kindlasti sügava mulje.

2. “The Story of My Wife” (2021)

“The Story of My Wife” on Ungari režissööri Ildikó Enyedi lavastatud film, mis põhineb hollandi kirjaniku Milan Kundera raamatul. Film räägib Polaari neljas laevas töötavast mehest, kes hakkab uskuma, et tema naine on teda petnud. Film on visuaalselt ilus ning sisaldab kaasahaaravat romantilist draamat.

3. “Lamb” (2021)

Režissöör Valdimar Jóhannsson lavastas Islandil filmitud psühholoogilise õudusfilmi “Lamb”. Lugu räägib paarist, kes leiab end nende farmil asuva Lambi juures midagi üllatavat. Film on kaunilt lavastatud ja näitlejatööd on näha ehtsat usutavust.

4. “All My Friends Hate Me” (2021)

“All My Friends Hate Me” on Tom Palmeri debüüt kõlav komöödiafilmi, milleste Emma tuli kutsele ettevalmistatud ja taimestatud õhtusöögile muusikus Simon ja ta sõpradega, kus kõik liigub valesti. Filmi peaosas näeme Joshu Whitehouse’i ja on arenenud nagu ulaka fantaasiamaailmaga draama, kus näitlejatöö on mõjusa sujuvusega.

5. “Drive My Car” (2021)

“Drive My Car” on Jaapani režissööri Ryûsuke Hamaguchi poolt lavastatud film. Loo aluseks on Haruki Murakami lühijutt, mis räägib kiusatusest kadunud armastatut taga otsima minna. Film järgib näitlejat, kes peab hakkama ületama oma mälestusi ja mineviku valu, et ta saaks taas armastada. Filmi lavastus on aju võluv trikk.

6. “The Duke of Burgundy” (2014)

Peter Stricklandi film “The Duke of Burgundy” on eksootiline, ettearvamatu ja eriline draama. Film räägib õpetlikest naistest, poeetilisest romaanist ja leidlikust kujutlusest teemade ümber, mis suudavad teha lohutavad südamed. Näitlejatöö loob real ikoonilisi tegusid.

7. “Jonaki” (2017)

Aditya Vikram Sengupta “Jonaki” on bengali-keelne avastusmaa üksindusest ja ajast. Film räägib sellest, mida jätavad maha vansaass-ideaalid, kaotatud aeg ja hiljuti surnud tee. Filmseltskondades on liigeseid, millega harva on tõeline suhtlus.

8. “Tenet” (2020)

Pärast aastatepikkust ootamist oli “Tenet” film, mida paljud ootasid. Christopher Nolan on tuntud oma keerukate plottide poolest ning “Tenet” pole erand. Film on tulistatud 70-millimeetrilise filmilindiga ja sisaldab muljetavaldavaid visuaale ja spektakulaarseid sisusid.

9. “The Green Knight” (2021)

“The Green Knight” on David Lowery poolt lavastatud stseeniline muinasjutt. Film räägib Sir Gawaini legendaarsest seiklusest, kus ta peab vastama väljakutsele “Green Knightile”. Film on kaunilt filmitud ja laimab kaasaegse versiooni kadunud aegadest.

10. “Betrayed” (1988)

Paula Abdul lavastatud “Betrayed” on võimas melodramaatiline lugu, mis esineb Kinnisvara firma patust ja rahast. Filmis näeme Debra Wingeri ja Toma Berengeri näitlejatööd, mis on mõjuv ja tundlik. See musta komöödiaga täidetud film jääb sulaselgeks klassikaks.

Kokkuvõtteks

Need on kümme filmi, mida soovitame kindlasti PÖFFil vaadata. Nüüd jääb oodata, millised need rõõmsad filmielamused saavad olema. Mis filmid jätavad teile kõige tugevama mulje? Kirjutage meile kommentaaridesse oma lemmik PÖFF’i filmidest!