Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata saaremaal?

Mida vaadata Saaremaal: Üksikasjalik saare ülevaade

Kui plaanite külastada Eestit, siis peab kindlasti külastama Saaremaad. See on suuruselt kolmas saar Läänemere piirkonnas ning see on täis elavaid linnu, imelisi rannikuid ja hämmastavat ajalugu.

Siin on mõned asjad, mida tasub Saaremaal külastada:

Kuressaare linn ja kindlus

Kuressaare linn ja kindlus on Saaremaa oluline vaatamisväärsus. Kindlust peetakse Eesti parimaks säilinud keskaegseks kindluseks. Saarel asuva linnuse väravahoone on 500 aastat vana. Lisaks saate nautida kaunilt hooldatud roosiaeda.

Kaali meteoriidikraater

Saaremaal on võimalus külastada ka kuulsat Kaali meteoriidikraatrit. See on jäänuk meteoroidist, mille mõõtmed on hinnanguliselt 30–80 m.

Roomassaare sadam

Roomassaare sadam on kõige ilusam sadam Saaremaal. Siin saab rentida paati, kalapüügivahendeid, rüüstatud aluseid ja palju muud. Saate ka proovida hea toidu ja õlle maitset. See on populaarne koht paljude meremeeste seas.

Muhu muuseum

Muhu muuseum on ideaalne koht neile, kes on huvitatud kohalikust ajaloost. Peate vaatama lammaste talitamist, Muhu kampsunite kudumist ja kohalike muusikainstrumentide mängimist. Nautige kohalikke maiustusi nagu karask ja verivorstid.

Valjala kirik

Valjala kirik on kahtlemata üks ilusamaid kohti Saaremaal. Ehitatud renessanssstiilis, on see arhitektuuriliselt tähelepanuväärne. Lisaks saate nautida uhket piparmündi sisekujundust.

Saaremaa rannad

Noored armastavad Saaremaal surfamist ja purjetamist. Saaremaa avaldab muljet hämmastavate randadega. Siin on paar randade nimekirja ja kohti, kus neid leida:

– Mändjala rand: lai valge liiv ja kauged vaated
– Kaali rand: rahulik veetee ja imeline päikeseloojang
– Tehumardi rand: nautige kaljuse ranna imelist vaadet

Sõrve poolsaar

Sõrve poolsaar on unustamatu koht, kus näete kauneid maastikke, tuuleturbiine, tuletorni ja vaateid Läti lahele. Kui külastate Saaremaad, siis ärge unustage Sõrve poolsaart imetleda.

Viidumäe looduskaitseala

Viidumäe looduskaitseala on Saaremaa keskosa piirkond ja sellele iseloomulikud maastikud on niidud, metsad ja sood. Samuti leiate siit mitmeid liike, sealhulgas punaselge ja loorkulli. Lisaks saate nautida matkamist ja matkamist.

Saaremaal on hulgaliselt asju, mida külastada. Alates rannikutest kuni ajalooliste vaatamisväärsuste juurde, on see täis avastamisvõimalusi igale maitsele. Mis on teie lemmik koht Saaremaal? Rääkige meile sellest allpool olevas kommentaaride jaotises.