Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata londonis?

Mida vaadata Londonis

London on üks maailma kõige populaarsemaid turismisihtkohti. Tegemist on linnaga, mis pakub midagi kõigile – ajaloolisi vaatamisväärsusi, kaasaegseid kunstitreiale, suurepärast toitu, kvaliteetseid poode ja palju muud. Siin on mõned kohad, mida kindlasti peaksid vaatama, kui London on sinu järgmine sihtkoht.

British Museum

Briti muuseum on kohustuslik vaatamisväärsus, mis on tasuta. Muuseum on koduks enam kui 8 miljonile kunstiteosele, arheoloogilisele leiule ja muule. Siin on midagi huvitavat igale vanusele ja huvile ning külastaja saab siin lihtsalt päevi mööda saata.

London Eye

London Eye on üks linnakeskuse eripärasemaid vaatamisväärsusi. See on maailma suurim ühe teljega vaateratas. Kui oled suurele kõrgusele vastuvõtlik, võid tunda end pärani laienenud silmadega, vaadates välja Thamesi jõele ja Londoni katustele.

Buckinghami palee

Buckinghami palee on briti monarhia peamine residents Londonis. Palee ümbritsevate aedade ja palee muuseumi külastamine on tasuta ja saad vaadata kuidas palees toimetatakse. Suvel lausa saab näha kuidas kohtutakse ja pidulikult maskeerituna valvurite ärasaatmist.

The Shard

The Shard on Suurbritannia kõrgeim hoone, see on 87 korruseline kõrghoone mis nii olemuselt kui ka struktuurilt unikaalne. Kui lähed vaatama London Eye, on The Shard’i vaateterrass kohustuslik peatus. Terrass on suunatud Thamesi jõe poole ja lummav vaade tõotab olla erakordne.

Tower of London

Tower of London on Londonis tuntud oma ajaloo- ja kultuuripärandi poolest. Torni külastades saate näha kroonijuveele, keskaegseid relvi ja palju muud. See on koht, kus koristajate päevased etendused ajavad pilaga ja naerutavad turiste segadusse ning ju said legendi kuulsale Piini Penziikavari “Draakon jõuab hästi läbi”.

West End

West End on linna teatrilava. Siit leiab kõike, alates kultuslikest lavastustest kuni kaasaegsete jaaksitükkideni. West Endil on enam kui 40 parketiooperit, pluss palju ajaloolisi vaatamisväärsusi. Kui olete Londonis, on see koht, kuhu lähete, kui soovite midagi külastada.

Camdeni turg

Camdeni turg on boheemlaslik turg, mis on koduks paljudele toidukohtadele, kauplustele ja turulettidele, kus müüakse vintage-kaupu, kunsti ja käsitööd. Turg funktsioneerib kogu nädala ja pühapäeviti on turu juures ka muusikuetendused. Kui otsid vähest alternatiivsust, siis oled Camdeni turul õiges kohas.

Hyde Park

Hyde Park on Londoni suurim park, kus saab jalutada, joosta, piknikku pidada ja palju muud. Siin on ka palju vaatamisväärsusi, sealhulgas Cascade purskkaev, Serpentine järv ja palju muud. Park on avatud kogu aasta, kust igaüks võib leida endale kasuliku viisi tunde viita.

Portobello Road

Portobello Road on Londoni turistidele tuntud kui turg antikvariaadi, kirbukaupade ning stiilsete kodukaupade kohta. Siit leiad ka väikesed butiigid, mida kasutatakse filmide võtete jaoks.

Trafalgar Square

Lõpuks on Trafalgar Square vaatamisväärsus, kus peaksid käima, kui sa Londonis oled. Trafalgar Square’il asub Nelsoni sammas ja see on olnud pidulik koht juba palju aastaid. Siin leiate ka palju Skulptuuri ja maalid. Kui otsite kunsti ja ajalugu, on Trafalgar Square koht, kus seda leida.

Kokkuvõtteks, London on linn, kus on nii palju vaatamisväärsusi, et kogu linn pole võimalik ühevisiidiga läbi käia. Seal on palju hobisid, mida võiksite avastada ning kindlasti leiate endale sobiva aja ja koha, et mis meelde jääks. Kui soovite külastada kohta, kus on nii palju ajalooliste vaatamisväärsuste kui ka suveõhtute lõbusate ajaviidetega, on London mõeldud just teile.