Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata helsingis?

“mida vaadata Helsingis” – 15 parimat vaatamisväärsust

Helsingi on Soome pealinn ja üks Euroopa kaunimaid linnu. See on täis kultuuri, ajalugu, arhitektuuri ja tegevusi. Kui lähete Helsingisse, on mõned kohad, mida kindlasti ei tohiks vahele jätta. Siin on 15 huvitavat kohta, mida vaadata Helsingis.

Temppeliaukio kirik – Kui soovite külastada ühte Helsingi silmapaistvamat arhitektuurilist saavutust, peaks see olema kindlasti Temppeliaukio kirik. See on kivist välja raiutud kirik, mis asub Helsingi kesklinnas. Tulge siia ja märkige üles oma muljed selle ainulaadse tunnuse tohutu vaateplatvormilt.

Esplanadi Park – Helsingis on mitu ilusat parki ja aeda, kuid Esplanadi park on eriline. See asub kaunil metsapargis ja sobib ideaalselt puhkamiseks ja jalutuskäikudeks. Park sisaldab ajaloolisi skulptuure, muusikuid ja kohvikuid, mis muudab selle perfektseks kohaks, kuhu ilma vaatamata külla tulla.

Suomenlinna kindlus – Suomenlinna on ajalooline taaveti kindlus, mis asub Helsingist mõne minuti kaugusel ja omab langeva merelindude ja loomariigi kauneid vaateid. Seda kasutatakse tänaseni sõjaväelistel eesmärkidel ja seda külastab igal aastal palju rahvusvahelisi turiste.

Helsingi Toomkirik – Helsingi Toomkirik on ajalooline luteri kirik, mis asub Senati väljakul. See ilus ehitus pärineb 1862. aastast ja on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri ja ilusate vaadete poolest.

Kauppatori turg – Kauppatori turg on populaarne turg, kus müüakse sööki, rõivaid, suveniire ja õlle. Turul on ka palju kohvikuid, kus saab nautida head eine ning näites elavat muusikat.

Sibelius monument – Jean Sibeliuse monument on kunstiline huvitavate metallpillerite rida, mis moodustavad muusikalise partituuri. See monument asub Sibelius Wehäva Parkis ning mõokka tehnoloogia ja nutika valgustuse abil on see täiuslik koht muusika fännidele.

Linnahall – Linnahall on endise peaministri palju räägitud iga-aastane tähtsündmus. See on ainulaadne arhitektuuriline koht, kuhu tuleks kindlasti minna, kui otsite samaaegselt huvitavat ja värvikat kohale.

Kiasma kaasaegse kunsti muuseum – Kiasma kaasaegse kunsti muuseum on tähelepanuväärne. Siin näituste ja näituste kaudu esitatud kaasaegset kunsti on palju, ja kui nuusutate, võite sellel imelisel kohal veel rohkem näha.

Korkeasaari loomaaed – Korkeasaari loomaaed asub Helsingi metsa südames ning koosnes paljudest kohalikest loomaparkidest ja ajaloolistest vaatamisväärsustest. Vaadake loomi soojal päeval ning naudi oma aega.

Kulttuurisuunnan muuseumi – Kulttuurisuunnan muuseumi on muuseum maastikul, mis keskendub moodsa rahvakunsti ning Soome rahva ajaloo täisilma juurde. Keskkonna ja piirkonna vaatamisväärsused on ka huvitavad.

Kansallismuseo – Kansallismuseo ehk rahvusmuuseum on Soome rahvusmuuseum, mille näitused hõlmavad Soome rahva ajaloolisi esemeid, geoloogiat ning ajalugu. See on ideaalne koht Soome kultuuri tutvustamiseks ja põneva kogemuse saamiseks.

Ateneum – Ateneum on Helsingi kunstimuuseum, mille püsiekspositsioon sisaldab suurepäraseid Soome ja Skandinaavia kunstiteoseid, sealhulgas maale ja graafikat. See on üks parimaid kohti, kus saate näha Soome ja Skandinaavia ajaloo ja kultuuri mõjutusi kunstis.

Linnanmaki – Linnanmaki on tuntud kui suurim lõbustuspark Helsingis. See asub Ilmari Zerafs ehk Helsingi tuntud disaineri poolt loodud suurel alal ning saab ka vaadata kõrgusjoone vähendamist, millest saab ka võrdlusvõimalusi võtta.

Kaubamaja – Kaubamaja on Helsingi kesklinna suurim kaubamaja. Siin saate leida kõik, mida soovite, ning saada suurepäraseid tehinguid.

Uspenski katedraal – Uspenski katedraal on õigeusu kirik, mis asub Helsingi kesklinnas ja on suurim õigeusu kirik Soomes. See on tuntud oma kena ilme, muusika ja pühakoduna.

Kõik need kohad on ainulaadsed, erinevad ja pakuvad huvitavaid kogemusi. Kui külastate Helsingit, on need kohad, mida ei tohiks vahele jätta. Tule oma sõpradega ja veeda meeldiv aeg, nautides neid vapustavaid kohti.