Nullkulu

Nullkulu

mida toob aasta 2016?

Mida toob aasta 2016?

Aasta 2016 oli täis erinevaid sündmusi, mis mõjutasid rahvusvahelist ja kodumaist majandust, poliitikat, tehnoloogiat ja keskkonda. Selles artiklis võtame kokku märkimisväärseimaid sündmusi, mis toimuvad 2016. aastal ning analüüsime, kuidas need mõjutavad maailma ja Eesti elanikke.

Majanduslikud sündmused

Üks suurimaid majanduslikke sündmusi oli Brexiti referendum, millega Ühendkuningriigi elanikud otsustasid Euroopa Liidust lahkuda. See sündmus mõjutas kogu maailma turge ja majandust. Kui Suurbritannia lahkub EL-ist, võib see põhjustada märkimisväärseid tagasilööke Euroopa majandusele. Samuti võib see tähendada kaubanduse ja majandussuhete kärpimist EL-i ja Suurbritannia vahel.

Teine oluline sündmus oli USA presidendivalimised, mis mõjutasid globaalseid finantsturge, kuna investorid otsivad turvalisust ja usaldusväärseid investeerimisvõimalusi. Donald Trumpi valimine presidendiks pani sellele otsusele veelgi suurema rõhu, kuna tema majandusprogramm lubab märkimisväärseid muutusi USA majanduses.

Samuti mõjutasid 2016. aastal maailmamajandust plahvatuslikud bitcoinid, mille väärtus tõusis rekordiliselt. See on märkimisväärne muutus traditsiooniliste valuutade maailmas ja areneb edasi tulevikus.

Poliitilised sündmused

Poliitiliste sündmuste taustal mõjutasid 2016. aastal kogu maailma politsei terrorirünnakud Euroopas, Mis võttis paljude elud ja tekitas hirmu ja segadust üle kogu maailma. Selle tagajärjel võttis maailma juhtkond mitmeid meetmeid, et tagada inimeste turvalisus.

Samuti leidsid 2016. aastal aset erinevad valimised üle maailma, mis tekitasid muutusi poliitilises maailmas. Näiteks valiti Austria uus president, kes peaks tooma muutusi Austria rahva jaoks. Samuti toimusid valimised USA-s, Jaapanis ja paljudes teistes riikides.

Tehnoloogilised sündmused

Tehnoloogilised sündmused edenesid ka 2016. aastal. Apple tutvustas uut iPhone 7 mudelit, samal ajal kui Google tutvustas uut konkurenti Amazon Echo jaoks – Google Homme App. Samuti viidi läbi palju erinevaid uuringuid, et parandada inimeste elu erinevates valdkondades: tervishoius, energia jne.

Keskkonna sündmused

Keskkonna sündmustest oli üks tähtsamaid katastroof Mehhiko lahes, kus laev sõitis kokku korallriffega. See katastroof mõjutas negative inimesi ja loomi, kes on elanud lahes paljude aastate jooksul.

Lisaks sellele mõjutasid tormid, üleujutused ja taifuunid üle maailma keskkonda ning tekitasid probleeme majandusele, loomulikele ökosüsteemidele ja inimestele. Selle taustal pööravad valitsused üha enam tähelepanu keskkonnakaitses probleemidele.

Kokkuvõtteks

2016. aasta oli täis erinevaid ülemaailmseid ja kodumaiseid sündmusi, mis mõjutasid majandust, poliitikat, tehnoloogiat ja keskkonda. Oscar Wilde’i sõnade järgi on pidev muutumine ainus püsiv asi maailmas. Seega on oluline, et jälgime arenguid, mis kehtivad meie elule ja võtame õigeid meetmeid probleemide lahendamiseks, mis võivad ilmneda tuleviku jooksul. Meie otsused ja teod määravad meie tuleviku. Nii tagame, et meie ühiskonnal on hea ja jätkusuutlik tulevik.