Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega soomes?

Mida teha lastega Soomes: näpunäited ja soovitused

Kui otsustate Soome reisile minna, siis on täiesti mõistetav, kui muretsete, mida lastega kohapeal ette võtta. Soomes on tõeliselt palju võimalusi, kuidas perega aega veeta. Selles artiklis jagamegi teile näpunäiteid, mida lastega Soomes ette võtta.

Külastage teemaparke

Soomes on palju teemaparke, kus lapsed saavad nautida erinevaid atraktsioone. Näiteks Särkänniemi teemapark Tamperes pakub põnevust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Seal saab sõita erinevate atraktsioonidega, külastada loomaaeda ning planetariumi. Lisaks on Särkänniemi piirkonnas ka teisi huvitavaid kohakesi külastamiseks.

Lähete veekeskusesse

Soome on tuntud oma maailmatasemel veekeskuste poolest, mida leidub üle kogu riigi. Näiteks Tropiclandia veekeskus Vaasas on paradiisiks veepõgenemiseks. Seal on võimalus nautida paljusid erinevaid basseine ja liuvälju. Lisaks toimub seal põnevaid saunaõhtuid, kus kogu pere saab korralikult lõõgastuda.

Avastage loodust

Soomes on mõnus avastada loodust, seda ka lastega. Näiteks pakkuvad rannikulinnad nagu Turu ja Hanko suurepäraseid mereäärseid väljakutseid, sealhulgas merereisi, sukeldumist ja purjetamist. Lisaks on Soomes rohkelt rahvusparke, mida saab avastada koos lastega. Näiteks Nuuksio rahvuspark Espoos pakub imelisi matkaradasid ning võimalust näha paljusid erinevaid loomaliike.

Külake teaduskeskusi

Soomes on palju teaduskeskusi, mis pakuvad lastele põnevat ajaviidet. Näiteks Heureka teaduspark Vantaa linna lähedal on tõeline kogemus nii lastele kui ka täiskasvanutele. Seal saab mängida ja avastada uusi teadmisi erinevate põnevate teadusteemadega.

Naudige talvemõnusid

Kui külastate Soomet talvel, siis on võimalik nautida erinevaid talvemõnusid. Näiteks võib minna kelgutama, suusatama, lumelauaga sõitma või lihtsalt lumememmede tegemist nautida. Soomes on ka palju mägesid ja kaldestuspunkte, kus saab nautida mäesuusatamist ja lumelauasõitu.

Kokkuvõtteks on Soome tõeline pereparadiis, kus on mitmekesine kultuuriline ja ajalooline taust, mis võlub kõiki. Soovitame leida perele sobivaid tegevusi, planeerida huvitavaid marsruute ning avastada ilusaid kohakesi Soomes. Soome on tõeline pereparadiis, mis pakub lastele põnevaid seiklusi igal aastaajal!