Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega leedus?

Mida teha lastega Leedus: Parimad tegevused ja kohad

Kui otsite ideaalset puhkusekohta, kus veeta aega lastega, siis tuleks kindlasti kaaluda Leedu külastamist. Leedu on kaunis riik, kus on palju vaatamisväärsusi ja tegevusi, mis sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Selles artiklis räägime parimatest asjadest, mida teha lastega Leedus.

Piruetid Grutas park

Grutas park on kohustuslik koht, eriti kui olete ajaloohuviline. See on ainulaadne park, kus on väljapanek dissidentide portreedest kuni monumentideni. Nendest monumentidest on kõige enam tähelepanu pälvinud Nõukogude Liidu büstid. Parki kuvatud büstid on taaskasutatud Nõukogude skulptuuridest. See koht pakub teile võimalust õppida Leedu ajaloost ja kujutada ette, kuidas asjad tollal olid.

Tutvu loomadega Žalgirise loomaaias

Kui teie lapsed armastavad loomi, siis on Žalgirise loomaaed täiuslik koht. Loomaaed asub Kaunas’is ja seal on üle 50 erineva looma — alates hüljestest ja jõehobudest kuni sebrade ja flamingode täpsemini kujutelt. Saate jalutada ringi, imetleda loomi ning palju õppida. Loomaaed pakub ka toredaid programme, sealhulgas õppeprogramme ja ekskursioone.

Külasta eksperimentaalseid teaduskeskusi

Leedus on mitu teaduskeskust, kus lastel on lõbus õppida asju, katsetada ja uurimistööd teha. Teaduskeskused pakuvad mitmesuguseid programme ja interaktiivseid eksponaate, mis sobivad nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kusjuures, Science Island on uusim teaduskeskus Leedus, mis on suurepärane koht täiendavalt. Seal on palju põnevaid tegevusi, nagu näiteks visuaalsed ja tehnilised eksponaadid, virtuaalreaalsusel põhinevad ekspositsioonid ja näidisprojektsioonid. Teie lapsed nautivad igat minutit.

Jaluta kaunites parkides

Leedu on kuulus oma ilusate parkide poolest, mis sobivad hästi jalutuskäiguks ja piknikuks. Suurimad neist on kesklinnas olev Vingis park, keskaegne Barrière’i park ja Vištytise järveäärne park Druskininkais. Pakkige piknikukorv ja kulutage mõned rahulikud tunnid looduses ja nautige kaunist Leedu loodust.

Kasuta võimalust teha kultuurireis

Leedu on kuulus oma ajalooliste linnade ja losside poolest. Soovitame kaaluda külastamist Kuressaares, Trakais ja Birštonase linnas, kus on huvitavaid muuseume ja ajaloolisi ehitisi. Birštonase linnas on kuulus ka oma kuurortide poolest, ning paljudel sealsetel spaadel on vanne, mis sobivad ka lastele. Kui soovite rohkem õppida Leedu ajaloo ja kultuuri kohta, siis külastage kindlasti Kaunase YVR linnamuuseumi ja Narva muuseumi.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Leedu on suurepärane puhkusekoht, kus on palju teha kogu perele. Võite jalutada kaunites parkides, külastada loomaaeda, veeta päevi eksperimentaalsetes teaduskeskustes või uurida Leedu ajalugu ja kultuuri. Koos lastega Leedus reisimine on kindlasti kvaliteetne aeg, mida veeta kogu perega. Ükskõik, milline tegevus või koht valite, on kindel, et Leedu hoiab teid ja teie pere meelelahutusena.