Nullkulu

Nullkulu

mida teha lastega helsingis?

“Mida teha lastega Helsingis” on tihti küsimus, millega vanemad seisavad silmitsi reisides Soome pealinna. Helsingis on palju võimalusi, kuidas nii suuremate kui ka väiksemate lastega aega veeta. Selles pikas artiklis anname teile ülevaate parimatest tegevustest Helsingis, mis on ideaalsed lastega reisimiseks.

Linnajuhtide jalutuskäigud
Helsingi linnajuhtide jalutuskäigud on suurepärased nendele, kes soovivad linna paremini tundma õppida. Need jalutuskäigud on tehtud nii, et igaüks saab neid nautida – nii lapsed kui vanemad. Jalutuskäigud pakuvad võimalust avastada uusi vaatamisväärsusi, õppida rohkem Helsingi ajaloo ja kultuuri kohta ning värsket õhku. Kui teil on lapsi, saate soovi korral valida lastele mõeldud ringkäigu.

Korkeasaari loomaaed Vabandust, kuid siin on midagi valesti. Korkeasaari loomaaed on praegu suletud COVID-19 tõttu.

Ateneumi kunstimuuseum
Ateneumi kunstimuuseumis asuvad mitmed Soome tuntuimate kunstnike teosed alates 1800. aastatest kuni tänapäevani. Muuseumi püsiekspositsioon pakub lapsesõbralikke töötube või -hoiu­se, mis on mõeldud just väiksematele külastajatele. Näiteks on võimalus joonistada või värvida oma lemmikteostel põhineval pildil.

Linnamuuseumi meremuuseum
Linnamuuseumi meremuuseum on pühendatud Helsingi rikkalikule meremeeste pärandile. Muuseumit uurides saate võimaluse õppida meremeeste tööde ja tegemiste kohta, külastada vanu laevu ja näha, kuidas meremehed oma elu veetsid. Muuseumis on ka interaktiivne ala, kus lapsed saavad proovida oma jõudu ja õppida merenduse kohta.

Linnapargid
Kui teie lapsed tahavad väljas aktiivsed olla, siis on Helsingis palju linnaparkides veedetud aega. Helsingi purskkaevude väljak, Kaisaniemi botaanikaaed ja lemmikute Hippo-park on kindlasti väärt külastamist. Külastage purskkaevude väljakut, kus lastele meeldib mängida veega. Botanica teejuhi juures saavad lapsed õppida erinevaid taimi ja loomi. Hippo-park on veel üks hea valik, kus lapsed saavad õues joosta, ronida ja mängida.

Loomade veetmine
Helsingis on mitmeid kohti, kus lapsi saab loomi veetma viia. Näiteks on lehmakarjad eriti populaarsed – sellised jalutuskäigud pakuvad lastele võimaluse õppida rohkem taluelu kohta ning neil on võimalus lehmi lüpsma minna, et valmistada omale kreemist võid. Koos perega saate minna ka hobuste veetmisele või kasvatada oma köögivilju.

Suvelaagrid

Kui soovite lastele puhkust nautida, siis on Helsingis suviti palju välikoolitusi. Need laagrid on mõeldud mitte ainult laste lõbustamiseks, vaid neis saate osa võtta ka harivatest tegevustest, alates käsitööst kuni looduskaitseõppusteni.

Väljasõidud Helsingi ümbruses
Kui soovite veeta Helsingist väljaspool aega, siis on palju võimalusi tutvumaks Soome rikkaliku ajaloo ja kultuuriga. Tuleks kaaluda väljasõitu Suomenlinna kindluse juurde, mis on UNESCO maailmapärandi nimekirjas, või Nuuksio Rahvusparki, kus on võimalik teha perega matku ja uurida loodust.

Kokkuvõtteks, Helsingis lastega aega veetmine on kindlasti suurepärane kogemus. Linn on täis erinevaid tegevusi, mis sobivad nii väiksematele kui ka suurematele lastele. Loodame, et meie artikkel aitab teil leida mõned uued ja põnevad tegevused Helsingis.