Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui pea käib ringi?

Mida teha kui pea käib ringi

Pea käib ringi – see võib olla igapäevaste tegevuste jaoks takistus. Pearingluse korral võib ennast halvasti tunda ning ravi puudumisel võib see halveneda. Kuidas pearinglust ära tunda ja mida selle korral teha, seda kõike saate lugeda selles artiklis.

Kuidas ära tunda pearinglust?

Peapööritus on tunne, kus tundub, et asjad pole endiselt paigal ja kaotab ajutiselt tasakaalu. Kõige sagedamini on kerge pearinglus ja see ei tekita tõsiseid terviseprobleeme, kuid teatud olukordades tuleb võtta kiireloomulisi samme.

Üks kõige tavalisemaid pearingluse põhjuseid on vigastus või trauma – näiteks kukkumine, peavigastus või ajukahjustus. Samuti võib pearinglus olla põhjustatud vestibulaarsest häirest, mis kontrollib koordinatsiooni ja tasakaalu. Kõrvapõletik või südameprobleemid võivad samuti põhjustada pearinglust.

Mida teha, kui pea käib ringi?

Kui teil tekib pearinglus, peate välja selgitama, mis võib selle põhjustada, ja tegutsema vastavalt sellele, mis on probleemi lahendamiseks kõige parem. Kui see on põhjustatud vestibulaarse häirest, võib arst määrata ravimid, mis võivad aidata aju kontrollida tasakaalu. Ravimite asemel võib olla kasulik teha füsioteraapiat või taastusravi, et ehitada üles tasakaalu ja koordinatsiooni.

Kõrvapõletiku korral võib arst määrata antibiootikume või muid ravimeid. Samuti on oluline, et te peaksite juua palju vett ja jääma rahulikuks, et võimaldada kehal end ravida.

Südameprobleemide korral võib olla vaja ravi. Arstid võivad välja kirjutada ravimeid, et aidata vähendada vererõhku või korrigeerida südame rütmi. Kui pearinglus on tingitud emotsionaalsest stressist või ärevusest, võib arst määrata ka ravimid.

Mida saate teha kodus?

Kui teil on kerge pearinglus ja ei ole tõsist haigust, võite võtta meetmeid kodus, mis aitavad kiiresti leevendada vaevusi ja vabaneda sellest tundest. Kui tunnete, et pearinglusega on kaasas iiveldus või ärevus, võib olla kasulik istuda või lamada, et aidata keha rahustada.

Võite kasutada kaavlit, kui teil tekib pearinglus, mis võib aidata tasakaalu taastada. Kui pearinglus on põhjustatud vererõhu langusest, võib olla kasulik süüa midagi soolast või magusat, sest see aitab organismil stabiliseeruda.

Kuidas vältida pearinglust?

Pearingluse ennetamine on parim viis selle ennetamiseks, et kehal pole aega haiguseks areneda. Kui teil on vestibulaarsed probleemid või kõrvapõletik, tuleks neid ravida ja vältida pingelisi olukordi. Samuti on oluline, et sa sööksid tervislikult ja jooksid edukalt, et hoida keha tugevana ja terve.

Kokkuvõte

Pea käib ringi – see on tavaline sümptom, mis võib tekkida igapäevaelus. Kuid kui pearinglus on tugev ja sellest ei möödu, tuleks arstiga konsulteerida ja leida ravi, mis võib aidata kehal tervislikult toimida. Lisaks peaksite järgima tervislikku eluviisi, et piirata pearingluse tekkimist. Kui te ei tea, mida teha, võtke ühendust spetsialistiga nii kiiresti kui võimalik ja saate abi, mida vajate.