Nullkulu

Nullkulu

miks pea käib ringi?

Miks pea käib ringi: Põhjused ja leevendus

Peavalud ja pearinglus on tüüpilised sümptomid, mis on levinud erinevate vanuste inimeste hulgas. Need sümptomid võivad olla tingitud paljudest erinevatest teguritest, alates rutiinsest töökoormusest kuni haiguslike seisundite tõsiste tagajärgedeni. Pearingluse all kannatavatel inimestel on tavaliselt raske igapäevaste toimingutega hakkama saada. Selles artiklis uurime pearingluse ja selle põhjuste kohta. Lisaks vaatame lähemalt, milliseid meetmeid saate võtta, et nende sümptomitega toime tulla.

Pearinglus on tõenäoliselt kõige tavalisem sümptom, mis võib esile kutsuda erinevaid haigusi ja häireid. Selle sümptomi esinemine näitab, et keha tasakaalu säilitamise süsteemid on häiritud. Kui seda sümptomit täheldatakse pidevalt, peaksite kahtlustama, et selle taga võib olla mõni haigus. Peapööritus võib olla seotud ka muude sümptomitega, nagu iiveldus, nõrkus, higistamine ja vererõhu langus.

Pearingluse võimalikele põhjustele on mitmeid erinevaid selgitusi ja mõned neist allpool loetletud:

Vestibulaarne häire

Vestibulaarne süsteem on osa keha tasakaalustamise süsteemist. Selle kahjustus võib ilmneda sümptomitena, nagu oksendamine, iiveldus ja pearinglus. Vestibulaarne häire on tavalinen pearingluse põhjus ja halvemaks muutumine võib põhjustada iiveldust ja tasakaalutühje.

Ärevushäire

Ärevushäire võib olla ka pearingluse põhjus. Selle sümptomi taga võib olla palju erinevaid tegureid, nii et enne valede järelduste tegemist peaksite kaaluma ka muid sümptomeid. Paljud inimesed ei seosta seda haigust pearinglusega, kuid tegelikult on nende kahe vahel tugev seos. Pidevad paanikahood, mis on ärevuse tagajärg, võivad esile kutsuda tugeva rünnaku, millel on kaasnevad sümptomid nagu iiveldus ja pearinglus.

Emakakaela artroos

Emakakaela artroos arvatakse viimase aastakümne jooksul olevat tavalisem nähtus. See kahjustus võib põhjustada ka pidevat peapööritust. Artroos võib tuleneda ühest suuremast õnnetusest või pingetest, mis kogunevad kaelale aja jooksul. See haigus kuulub kindlalt pearingluse kategooriasse ja võib olla väga ebameeldiv.

Krambid ja migreenid

Peavalud on ka levinud põhjus, miks inimesed kogevad pearinglust. Krambid ja migreenid võivad põhjustada tõsiseid tüsistusi, mis rohkem kui üks kord häirivad keha tasakaalu. Täiendavate sümptomite hulka kuuluvad iiveldus ja kuumahood. Kui pärast peavalu ei möödu pearingluse tunne, on soovitatav minna kiiresti haiglasse, et saada vajalikku ravi.

Dehüdratsioon

Väga sageli on pearingluse põhjuseks ka dehüdratsioon. Kui veresooned vähenevad, langeb vererõhk ja ajus saab piisavalt hapnikku ja toitaineid. Seetõttu võib pika päeva ja kehva vedeliku tarbimise tõttu tekkida pearinglus, mis on tavaliselt üsna kahjutu. Nende sümptomite vältimiseks on soovitatav juua piisavalt vett ja hoida end alati niisutatuna.

Ravi ja leevendus

Pearinglusega seotud haigused ja häired võivad olla väga tähelepanuta jäetud ja nende lahendamiseks tuleb teha koostööd arstiga. Kui pearinglus on pidev ja kaasnevate sümptomitega, soovitab arst viia läbi lisatehnikaid, nagu MRI, röntgenit või veretesti tegemine. Kui leitakse migreeni või ärevushäire, on soovitatav võtta ravimeid ja nõustuda psühhoteraapia seanssidega. Pea meeles, et tervislik toitumine ja tervislik eluviis aitavad kaasa ka mürgiste ainete väljutamisele kehast ning sellest tulenevalt, leevendavad teie sümptomeid.

Kokkuvõte

Pearinglus on üsna tavaline sümptom, mis võib tuleneda erinevatest häiretest ja haigustest. Selle sümptomi ravi sõltub tema üksikasjalikust selgitusest, samuti sellest, millega see konkreetne sümptom on seotud. Ravi võib hõlmata lihtsaid soovitusi, nagu rohkem vedeliku tarbimine ja vältimine, kuid võib vajada ka tõsisemat ravi. Õige ravi saamiseks ja oma tervise seisundi parandamiseks on soovitatav konsulteerida arstiga.