Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui on igav suvel?

Mida teha kui on igav suvel?
Suvi on Eestis kõige oodatum aeg. Päikese käes ja linnulaulusel suve nautides tunneme endid paremini. Kuid kui kõik vana aegu mööda otsa saab, võib tekkida loid meeleolu ning käed langevad rüpesse. Siin on mõned ideed, kuidas oma suvepisiku välja elada ning huvitavalt aega veeta.

Kuidas saada oma olemisest rohkem rõõmu?
Idee number 1: Tee piknik! Võta kaasa sõbrad või pereliikmed, korja piknikukorvi sisu ning mine loodusesse. Võid minna ka linnaparki, kuid loodus on parem valik. Kuigi Eesti suvi ei pruugi alati kuiv ja päikeseline olla, võid alati võtta selga veekindla riietuse ning saapad.

Idee number 2: Tee sporti! Mida tervislikumat teed kehale, seda paremaks tunned ennast. Naudi probleemideta sel kevadel õppitud koroonamänge, või mängi saalihokit, jalgpalli ja muid spordialasid sõprade, pere või võistkonnakaaslastega.

Idee number 3: Otsi inspireerivaid kohti. Eestis on palju huvitavaid kohti, mis pakuvad visuaalset naudingut. Võta sõber kaasa, korja oma kaamera ja külasta näiteks Linnahalli, Patarei vanglat, Saaremaad või Noblessneri sadamat. Fookuseks on uued elamused ja atmosfäär.

Idee number 4: Õpi midagi uut! Kohtu sõpradega ja õppige midagi koos. Õpi kodukino käivitamist, grillimist, sushi valmistamist või kuidas maalida. Saadud teadmiste ja oskustega võid edaspidi ka oma romantilise suveõhtu ise kokku panna.

Kuidas teha seda kõike odavalt?
Ideed võivad olla lõbusad, kuid tavaliselt on kulud suvel kõrgelt hinnatud. Siiski on mõned soovitused, kuidas suve soodsalt nautida.

Idee number 5: Leia tasuta atraktsioonid. Tasuta sündmused leiduvad mitmel pool üle Eesti, kus sa võid külastada muuseume, näitusi, raamatukogusid jne. Sellistel üritustel võid omandada uusi teadmisi ning avastada iseendale uusi hobisid.

Idee number 6: Hoidu ebavajalikust ostlemisest. Ära osta igaks juhuks ja oma meeleolu tõstmiseks midagi. Säästa raha, mis läheb vajalike kulude peale, nagu toiduained, üür, arved ja muud. Investeeri oma aega suvel tegudele, mis kingivad positiivseid tulemusi ka tulevikus.

Kokkuvõte
Igavus suvel pole midagi uut. Kuid kui me pühendame oma aega plaanide tegemisele ja uute kohtade külastamisele, siis võime ennast nautida ja avastada endale uusi hobisid. Tähtis pole see, kui palju kulutad, vaid kuidas sa kulutad oma aega suvepidude nautimiseks. Mõni tegevus on isegi tasuta ja sa võid kogeda elu ilma rahata kulutamata. Soovitame minna seiklusele avatud meelega ja nautida suve!