Nullkulu

Nullkulu

mida teha tartus suvel?

Mida teha Tartus suvel

Tartu on kahtlemata Eesti kultuurikapital. See on linna, mille käekäik ja areng on pidevas liikumises. Tartu on ka suvisel ajal täis igasuguseid tegevusi, nii et kui planeerite külastust Tartusse suvel, pole te kindlasti pettumas. Selle linnaga on palju seotud ajalugu ja kultuur ning Tartul on palju erinevaid tegevusi, mis sobivad nii noortele kui ka vanadele. Siin on mõned ideed tegevusteks Tartus suvel, mis võivad kinnitada, et Tartu on üks parimaid suvise lõbustamise sihtkohti Eestis.

Tutvuge vanalinnaga

Tartu vanalinn on peamine turismiobjekt, mis pakub külalistele võimalusi uurida ajalugu ja kultuuri. Vanalinn on ka täis galeriisid, muuseume, baare ja restorane, mis pakuvad kõike alates traditsioonilisest Eesti toidust kuni rahvusvaheliste roogadeni. Suveperioodil korraldatakse vanalinnas ka palju erinevaid üritusi ja festivalid.

Külastage Linnamuuseumit

Tartu Linnamuuseum on huvitav koht, kus saab õppida Tartu ajaloost ja arengust. Muuseumi üks ekspositsioonidest keskendub vanale Tartule, kus saab uudistada, kuidas linn oli kujunenud kaubanduslinnaks ning kuidas siinsetel inimestel vanal ajal elatud. Muuseum korraldab ka giidiga ekskursioone Tartu vanalinnas ja selle lähiümbruses.

Külastage ahhaa teaduskeskust

Ahhaa teaduskeskus on lõbus koht, kus saab avastada teaduse ja tehnoloogia erinevaid tahke. Asjaolu, et Ahhaa on Eesti kõige populaarsem teaduskeskus, räägib enda eest. Siin on palju sisu, nii et teie jaoks pole kunagi igav. Ahhaa teaduskeskuses korraldatakse ka erinevaid näitusi ja töötube.

Nautige ujumist Tartu järvedes

Tartu ja selle lähiümbrus on täis järvi, mis on ideaalsed suvitamiseks ja ujumiseks. Kaks kõige populaarsemat järve on Anne ja Tähtvere järv. Siin saate nautida päikese käes või kala püüda, kui soovite. Kui oled sportlik, võib olla huvitav proovida rohke veespordialasid, nagu aerulauasõit, purjelauasõit, süsta matkamine ja veesuusatamine.

Külastage Tartu ülikooli

Tartu ülikool on Eesti üks vanimaid ja mainekamaid. Ülikooli hooneid ja väravaid on võimalik külastada ja õppida tundma Tartu ülikooli ajalugu. Ülikooli peahoone ja raamatukogu on suurepärane koht koos aedade, purskkaevude ja hauakividega, mis tähistavad ülikooli vilistlaste ja õppejõudude elusid ja panuseid.

Nautige Eesti rahvamusikut

Tartu on kuulus oma rikkaliku kultuuripärandi poolest, mis sisaldab laule ja tantse, kusjuures mõned rahvatantsu koosviibimised leiavad aset suvise perioodi jooksul. Kõrgetasemelisi muusikalisi etendusi pakuvad ooperi- ja balletiteater, mis paikneb Vanemuise teatrimajas. Suveteatrid ja -kontserdid on samuti tavalised üle kogu linn.

Tutvuge looduse rikkusega

Tartu ümbrus pakub looduslikult kauneid toiduvõimalusi, alates Tamme-Lauri tamme, Lähte tünni, Emajõe jõekaldani, kus loodus on jõudsalt võtnud oma koha. Suvisel ajal toimub Tartu linnas ka palju linnuvaatlusüritusi, sest siinne linnu- ja taimemaailm on ülihuvitav. Tartu on Lõuna-Eesti vaieldamatu süda ja siinne loodus oli ekskursioonireiside jaoks alati huvitav.

Järeldus

Tartu on kindlasti üks Eesti parimaid suvepuhkuse sihtkohti. Siin on palju tegevusi ja meelelahutusi igas vanuses külastajatele. Suvel pakuvad need tegevused eriti palju rõõmu. Tartu vanalinn, Linnamuuseum, Ahhaa Teaduskeskus, Tartu järved, Tartu ülikool, rahvusmuusika ja looduslik ilu- kõik need asjad muudavad suvisel Tartul külastamist väärt kohaks. Loodetavasti pakuvad need juhised inspiratsiooni teie järgmiseks suviseks reisiks Tartusse.