Nullkulu

Nullkulu

mida teha haapsalus?

Mida teha Haapsalus: Ülevaade populaarsetest tegevustest
Haapsalu on maaliline Eesti linn, mis asub Läänemaa rannikul mere ääres. See on populaarne turismisihtkoht nii kohalikele kui ka välismaalastele tänu oma ilusatele vaadetele, rahulikule keskkonnale ja ajaloopärandile. Kui olete huvitatud Haapsalust ja selle ümbrusest, siis siin on mõned aktiivsused, mida võite linna külastades kaaluda.

Külastage Haapsalu lossi
Haapsalu loss on linnas tõeline kroonijuveel. See kindlus ehitati sajandil ning on aastate jooksul läbi teinud mitmeid renoveerimisi ja restaureerimisi. Tänapäeval on Haapsalu loss muuseum, mis ühendab Haapsalu ajaloo erinevad perioodid – arheoloogilistest leidudest Läänemere legendide ja keskaegsete hooneteni.

Tutvuge koduloomuuseumi maja eluga
Koduloomuuseum on endine Haapsalu elaniku asukoht, mis on muudetud muuseumiks. Selles majas saate kogeda elu-olu tolle aja Eestis. Toad on sisustatud nii, nagu need olid 19. sajandi lõpus ning aega on tagasi pööratud kõikide detailide osas, alates mööblist kuni seintel olevate kaunistusteni.

Nautige mereäärseid vaateid
Haapsalu on tuntud oma kaunite ja rahulike rannajoonte poolest. Üks populaarsemaid randu on Paralepa rand, mis on ideaalne koht päevitamiseks ja suplemiseks. Sellelt rannalt avanevad kaunid vaated, mis rõõmustavad igas vanuses inimesi.

Sõitke rongiga kaunitel vaadetel
Haapsalu – Rohuküla raudtee on üks olulisemaid asju, mida Haapsalus teha. Raudteetee näitab linna ja selle ümbruse kauneid vaateid ning samuti on unikaalne omadus. Seda raudteeliini teenindab endiselt aurumasin, mis lisab sellele vaatele just õige retrostiili ja vanamoelisust.

Matkake läbi linnamäe
Linnamägi on Haapsalu sajanditepikkuse ajaloo koht, mis on säilinud ja säilinud vaid osaliselt. Ümbritsetud kõrgetest seintest ja paksudest müüridest, pakub see ajalooline tähendus ja koht, kus matkata, imetleda vaateid ning nina peale juhtunud ajaloolisi tõendeid.

Sööge kohalikke toite
Kohalikud toidud on Haapsalu turistide ja kohalike elanike peamine tõmme. Kohalik köök pakub palju roogasid, mida saate proovida. Üks populaarsemaid on õrn räimepihv, samuti suitsulõhe ja värsked mereannid.

Tutvuge Haapsalu kultuurieluga
Kultuurielu on Haapsalus eriti vilgas. Linna ajalooga kursis olemiseks tasub külastada Suure-Jaani kogukonna keskust, mis võtab hoone kuju 19. sajandi alguse kohvikuõhustikuga. Sellel teatris saavad külastajad osa muusikalidest, näitemängudest ja kontsertidest erinevatest ajastutest.

Kokkuvõte
Haapsalu on suurepärane sihtkoht, kus nautida rahulikku rannikut, ajaloolist pärandit ning head kohalikku toitu. Ülalpool mainitud 7 tegevust on vaid mõned viisid, kuidas võite linna külastades oma aega sisustada. Valige oma lemmikud ja nautige Haapsalu ilu täiel rinnal!