Nullkulu

Nullkulu

mida teha haapsalus lastega?

Mida teha Haapsalus lastega

Haapsalu on populaarne sihtkoht nii eestlaste kui turistide seas. Väikelinna ilmestavad kaunid merevaated, linnusevaremed ja Karja tänav, kus saab nautida erinevaid käsitöökaupu ja suveniire. Aga mis kõige tähtsam, Haapsalul on palju tegevusi, mida saab teha lastega koos.

Selles artiklis anname ülevaate erinevatest võimalustest, mida saab Haapsalus lastega teha.

Terviserajad ja loodusmatkad
Haapsalu ümbruskond on rikkalik erinevate terviseradade ja matkaradade poolest. Rannapromenaad on suurepärane koht jalutuskäiguks, jooksuks, rattasõiduks või rulluisutamiseks.

Üks kaunimaid matkaradasid on Eesti pikim ja kaunim matkatee-nimega RMK Tolkuse matkarada. See rada kulgeb üle kahe järve ning mööda kauneid jõeorgusid ja metsa. Tolkuse matkarada pakub suurepärast võimalust perega matkata looduses ning nautida kaunist loodust.

Lapsed ja vesi
Haapsalus on mitmeid kohti, kus lapsed saavad vees hullata ja lõbutseda. Ilusal suvepäeval saab nautida Rannarootsi keskuse juurest mere ääres asuvat randa. Väikelastele on spetsiaalne kastmega kindlustatud kallas ning suuremad lapsed naudivad lainetesse hüppamist.

Hea koht on ka lilleline Promenaadi park, kus on valik mänguasju, mida saavad lapsed kasutada. Promenaadi park on turvaline koht nii väikeste kui ka suuremate laste jaoks.

Lastele muuseum
Haapsalus leiab ka mitmeid muuseumeid, mis on suurepärane võimalus koos lastega õppida ja avastada midagi uut. Lastemuuseum on spetsiaalselt koostanud mõned tegevused lastele, näiteks Origami õpetused, mida saab teha kodus. Lastemuuseum on lõbus ja hariv tegevus tervele perele ning selle külastus on teretulnud lisand laste ja vanemate nimekirja.

Mängutoad ja seikluspargid
Kui ilm on halb, või otsite midagi, mida teha siseruumides, siis on mängud ja seikluskeskused suurepärane valik. Rannarootsi keskus pakub erinevaid meelelahutusvõimalusi igas vanuses lastele. Sellel on väljakutsuv seiklusmäng, kus lastel on võimalus proovida oma jõudu, osavust ja tasakaalu.

Kui otsite detsibelleeritud kohta, siis on laste mängutuba suurepärane võimalus laste jaoks aega veeta. Laste mänguasjad on spetsiaalselt valitud laste jaoks, et neil oleks tund aega, et lõbutseda ja mürada.

Kultuuriprogramm
Haapsalu on tuntud ka erinevate kultuuriürituste poolest, mis on suurepärane võimalus perega koos aega veeta ja õppida midagi uut. Muusika- ja teatrisündmused võivad olla lõbusad ja põnevad tegevused ka lastele. Haapsalus toimub aastaringselt palju erinevaid muusika-, tantsu- ja teatriüritusi. Valikus on mitmeid uudiseismaigulisi, rahvusvaheliste kuulsuste etendusi, mis võivad olla suurepärane võimalus avastada midagi uut.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Haapsalul on palju tegevusi ja atraktsioone, mis sobivad nii täiskasvanutele kui ka lastele. Meil on suurepäraseid loodusmatku, lapse sõbralikke randu, mitmekülgseid muuseume ning lõbusaid sisetegevusi. Selle artikli järgi saavad lapsed ja vanemad koos nautida aega Haapsalus.

Mida teha Haapsalus lastega? Saate veeta päeva mererannas, matkata mööda kaunist RMK Tolkuse matkarada, õppida uusi asju ja avastada koos oma lastega uusi paiku ning naudingut looduses. Valik on Sinu!