Nullkulu

Nullkulu

mida vaadata haapsalus?

“Mida vaadata Haapsalus?”

Reisimine Eestis on üks paljudest põnevatest tegevustest, mida inimene saab nautida. Üks koht, mida kindlasti ei tohiks vahele jätta, on Haapsalu. See väike linn on täis ajalugu ja kultuuri ning pakub hulgaliselt tegevusi ning huvitavaid paiku, mida uurida.

Haapsalu on rikkaliku ajalooga linn, mis asub Lääne-Eestis. Siinseid vaatamisväärsusi peetakse üheks kõige populaarsemaks turismisihtkohaks Eestis. Tegemist on väikese linnaga, kuid siin on palju kohti, mida soovitame külastada ning nautida. Selles artiklis toome esile mitu asukohta, mida tasub külastada.

Kuursaal

Kuursaal on kindlasti üks Haapsalu tuntumaid vaatamisväärsusi. See on ajalooline hoone, mis asub mere ääres. Kuursaal ehitati 1898. aastal kuurortivõimaluste parandamiseks. Selles majas on toimunud palju olulisi sündmusi Eesti ajaloos. Tänapäeval saab seal nautida kontserte ning teisi kultuurisündmusi.

Kolledživäljak

Kolledživäljak on armas ja hubane koht keset Haapsalu vanalinna. Siin asub mitmeid väikeseid poode, ning suveperioodil avatakse siin järjekordne ostutänav lemmiktoodete ja suveniiridega. Kolledživäljakul on ka mitmeid kohvikuid, kus saab nautida head toitu ja jooke. Kindlasti on see koht, kus võib leida kena kingituse või mälestuse oma reisist Haapsalisse.

Eesti Raudteemuuseum

Kui otsid midagi vaatamisväärset, mis pakub ka ägedat ajaloolist kogemust, soovitame külastada Eesti Raudteemuuseumi. See on suurepärane koht, mis toob ajaloo elavalt silme ette. Muuseum asub Haapsalus endises raudteejaamas ning seal on võimalik näha ronge ja vaguneid erinevatelt aegadelt.

Piiskopilinnus

Teine oluline veel külastamiseks olev koht Haapsalus on piiskopilinnus. See on ajalooline kindlustus, mis ehitati 1265. aastal. Sellel oli tol ajal eriline tähendus, kuna see oli piiskopkonna tähtis keskus. Tänaseks on piiskopilinnusest alles vaid varemed, kuid need toovad siiski silme ette kunagi olnud ilu ja võimsuse.

Promenaad

Haapsalu promenaad on ilus koht, mis koondab endasse palju vaatamisväärset. See koht on ideaalne jalutamiseks ja lõõgastumiseks. Promenaadil saab nautida vaadet mererannale ning imetleda elegantset arhitektuuri. Kindlasti tasub siin lõunatada või kohvi juua, et veenduda ka selle asukoha võluvuses.

Haapsalu vanalinn

Haapsalu vanalinn on kahtlemata üks võimsamaid vaatamisväärsusi. See on üsna eriline koht, mis on tuntud oma korrastatud ilme poolest ning pika ajaloo pärast. Siin on võimalik leida ka vanu käsitöökojad, rohkelt hubaseid kohvikuid ning unikaalseid poodisissepääse.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Haapsalu on oluline koht, kus külastada. Siin on palju ajaloolisi vaatamisväärsusi, kuid ka kaunis mererant ja maalilised vaated. See on kindlasti ideaalne paik puhkamiseks ja ajaloo tundmaõppimiseks. Peate ise Haapsalu külastama, et tõeliselt hinnata selle võlu ja ilu.