Nullkulu

Nullkulu

mida süüa paastu ajal?

Mida süüa paastu ajal

Paast on aeg, mil inimesed hoiduvad söömisest kohustuse või religioossetel põhjustel. Sel perioodil on oluline süüa tervislikult, et tagada organismile sobiva toitainetega varustamine. Kui kaalute paastumist, on oluline valida toit õigesti, et tagada tervislik seisund.

Miks paastuda?

Paljud usundid kutsuvad oma järgijaskonda paastumisele. On erinevaid põhjuseid, miks peate paastumist. Nende hulgas on võimalik parandus teha kehale, teadvuse täiustamine ja usulised tervisealased põhjused. Kuid olenemata paastu põhjusest, on oluline teada, millist toitu tuleks süüa, et keha saaks kõik vajalikud toitained.

Mida peaksin süüa paastu ajal?

Kuna paast on sageli või peamiselt seotud usuliste põhimõtetega, on soovitav võtta vastutus oma tervise eest ning otsustada, millist toitu on usaldusväärne ja sobiv kogu paastu perioodi vältel. Just selles peitub suur vastutus teie tervise eest, seega peate olema valmis paastumise jaoks tervislikult sobiva toiduga.

– Valige tervislikud toidud, mis on rikkad vitamiinide, mineraalide ja muude toitainete poolest, mis aitavad keha tugevdada.

– Kergeid puuvilju nagu õuna ja pirni võib süüa kõige paremini koos kas pähklite, leivaga või muu toiduga. See kulub vähem aega keha seedetraktis ning annab tervislikku energiat.

– Klaas värskelt pressitud mahla aitab kehal saada vitamiine, mis on vajalikud tõhusaks seedetraktiks

– Soovitatavad süsivesikud on pruun riis ja terved terad koos erinevate tervislike köögiviljadega. Teraviljatooted nagu valge leib, pirukas ja sai ei ole paastu ajal soovitatavad.

– Kaunviljad, nagu läätsed, oad ja herned, on rikkad valkude ja mineraalide poolest ning sobivad hästi tervislikuks dieediks.

– Probiotikumidega rikastatud toidud, näiteks kreemijogurt, ja toidud, mis sisaldavad hea kvaliteediga süsivesikuid ja kiudaineid nagu täisteratooteid, aitavad parandada seedimist.

– Toidud, mis on rikastatud tervislike hapetega, nagu linaseemned ja kaks või kolm avokaadot päevas, aitavad tugevdada vereringet ning on tervislikud.

Paastumise kaalumisel on samuti hea mõte külastada pädevat arsti või toitumisspetsialisti, et tagada, et valitakse õige tervislik toitumine. Plaanige oma paastuperioodi hoolikalt, et vältida toitumispuudust. Valige tervislikku toitu ja väldi töödeldud toiduaineid, kuna need võivad sisaldada kõrgeid suhkrusisalduseid, rasvu ja lisandaineid. Vältige ka toite, mis on pühendatud erinevatele festivalidele, sest need võivad olla liiga rikkad ega sobi paastumise ajal.

Kokkuvõte

Paastumine on praktiliselt hea teie kehale ja vaimule, kui seda tehakse õigesti. Kuid tervisliku dieedi kavandamine on oluline. Väikeste sammudega saate väga hästi sisse viia korraliku dieedi, mis sobib ka paastu ajal. Valige tervislikku toitu, mis tagab tervisliku toitainete varustuse ning külastage täiendavate küsimuste korral oma arsti või toitumisspetsialisti.