Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kõhuviiruse ajal?

“Mida süüa kõhuviiruse ajal” – Tervislikud toidud kõhuhädade vastu

Kõhuviirus on tavaline seedehäire, mis tekib tavaliselt nakatumise ja viiruste leviku tõttu. Sümptomite hulka kuuluvad kõhuvalu, iiveldus, oksendamine jne. Kõhuviirus võib olla väga ebameeldiv kogemus, kuid õige toitumine võib aidata teil sellest kiiremini toibuda. Selle artikli eesmärk on anda teile ülevaade tervislikest toitudest, mida saab tarbida kõhuviiruse ajal.

Kõhuviiruse ajal väheneb söögiisu ja võib tekkida iiveldus, oksendamine ning seedehäired. Kuid toitumine on endiselt väga oluline ja seda tuleb jälgida hoolikalt. Kõigepealt peate tagama, et joote piisavalt vett kogu päeva jooksul, et vältida dehüdratsiooni. On soovitatud juua rohkelt vett, elektrolüütidega jooke nagu Gatorade ja elektrolüütidega rikkaid jooke nagu jõhvikamahla. Tuleb vältida alkojoolseid jooke ja kohvi, kuna need võivad kõhuprobleemidele veelgi rohkem kahju teha.

Tervislikud supid

Supid sobivad suurepäraselt kõhuviiruse ajal, sest need on kerged, toitvad ja võivad aidata parandada seedimist. Kana- või köögiviljasupid on ideaalsed valikud, kuna need on seedivate omadustega ja sisaldavad palju vedelikke. Kana- või köögiviljasuppi võib tahtmise korral rikastada ka riisi või nuudlitega.

Puuviljad

Puuviljad on tervislikud ning sisaldavad palju vitamiine, mineraalaineid ja kiudaineid, mis on kõhuviiruse ajal väga olulised. Samas peab puuvilju tarbima mõõdukalt, kuna need võivad ärritada kõhupiirkonda. Parimad valikud hõlmavad küpseid banaane, õunu, pirne ja marju nagu maasikaid ja mustsõstraid. Need puuviljad sisaldavad palju elektrolüüte ja mineraalaineid, mis aitavad kehal jätkata vee imendumist.

Keedetud köögiviljad

Köögiviljad on samuti vajalikud hea seedimise saavutamiseks. Soovitatavad köögiviljad on tomatid, porgandid, keedetud kaalikad või peedid. Keedetud köögiviljad sisaldavad suures koguses vett ning kiudaineid, mis võivad aidata seedimisel.

Toidud, mida tuleks vältida

Kõhuviirus võib olla väga ebamugav, kuid on mõningaid toite, mida te peaksite vältima, et mitte süvendada sümptomeid. Kõige rohkem tuleks vältida rasvaseid, praetud või suitsutatud toite, sest need võivad teie kõhule liiga teha. Samuti tuleks vältida piimatooteid, kuna need võivad ärritada seedekulglat. On soovitatud vältida ka vürtsikaid toite, kuna need võivad ärritada seedeorganeid.

Lõppmõtted

Kõhuviiruse ajal on tervisliku toitumise jälgimine väga oluline. Kuna see seedehäire võib olla väga ebameeldiv, on oluline järgida tervislikke toitumisharjumusi, et toibuda kiiremini. Parimad valikud hõlmavad tervislikke suppe, puuvilju ja keedetud köögivilju. Tuleb vältida rasvaseid ja praetud toite, piimatooteid, alkohoolseid jooke ja kohvi. Kõige tähtsam on järgida tasakaalustatud ja tervislikku dieeti ning tarbida piisavalt vedelikku kogu päeva jooksul.