Nullkulu

Nullkulu

mida sööb hiir?

Mida sööb hiir: tervislikud toiduained, mida hiired armastavad

Hiired on üks tavaline imetaja, mis kuulub rodentide hulka. Need väikesed olevused on üle kogu maailma levinud ja on omakorda olulised toiduained paljudele kiskjatele. Kuid mida hiired ise söövad?

Käesolevas artiklis uurime erinevaid tervislikke toiduaineid, mida hiired armastavad. Tutvume nii nende dieediga looduses kui ka lemmiklooma hiirte toiduga.

Hiirte dieet looduses

Looduses hiirte peamised toiduallikad on taimed ja putukad. Mõned hiired söövad ka väiksemaid imetajaid, näiteks linde ja teisi närilisi nagu rotid.

Taimsed toiduained, mida hiired söövad, hõlmavad erinevaid seemneid, vilju ja lehti. Hiired armastavad näiteks päevalilleseemneid, õunu, ploome, rosinaid ja peaaegu iga puuvilja, mis puu otsas rippuvad.

Kui räägime lehtedest, siis on hiirtel eriti kiindumus murusse ja muudesse teraviljadega seotud taimedesse. Nad söövad ka tavalisi köögivilju nagu kapsas, porgand ja lehtsalat.

Loomsed toiduained, mida hiired söövad, hõlmavad mitmesuguseid putukaid, nagu prussakad, ämblikud ja mardikad. Nad söövad ka muid loomi, sealhulgas väiksemaid närilisi, linde ja teisi imetajaid.

Kuid hiirte dieet ei piirdu vaid ülalmainitud toiduainetega. Hiired proovivad ka kõike muud, mis neil silma ette jääb. Nad võivad süüa lindude munad ja pesamaterjali ning isegi kummi-, paberit või plastikuklotsi.

Lemmiklooma hiirte dieet

Lemmikloomade hiired vajavad tasakaalustatud ja mitmekesist toitu nagu igasugune lemmikloom. Siinkohal on oluline mainida, et hiirele sobiv toit on erinev sõltuvalt hiire tüübist ja vanusest. Näiteks vajavad beebihiired rohkem valku kui täiskasvanud hiired.

Üldiselt peaks lemmiklooma hiire toit sisaldama kvaliteetset kuivtoitu, näiteks hirssi, teravilju, köögivilju, puuvilju ja seemneid. Päevalille- ja kõrvitsaseemned on hiirtele eriti maitsvad.

Kuivtoidu kõrval on oluline lisada hiire menüüsse värskeid toite. Hiired armastavad näiteks hapukapsaid, apelsine, porgandeid ja isegi papaia vilju. Andke oma hiirele värskeid toite väikestes kogustes, et mitte ületada hiire poolt vajalikku toidu kogust.

Lisaks kuivtoidule ja värskele toidule vajavad hiired ka vett. Vesi peaks olema värske ja puhas ning kättesaadav kogu aeg. Enamik hiiri eelistab juua veega täidetud topsist või pudelist, kuid mõnele hiirele meeldib ka juua värskest veega täidetud kaussist.

Hiirte toitmisest

Nagu võisime näha, armastavad hiired kõiki toiduaineid, mis näivad maitsvad ja lõhnavad. Kui otsustate lemmiklooma hiire toita mitmekesise ja tasakaalustatud toiduga, tagate tema hea tervise ja heaolu.

On oluline pöörata tähelepanu sellele, kui palju toitu annate oma hiirele. Hiirte portsjonid peaksid olema väikesed, sest nad on väikesed ja tõenäoliselt ei suuda pidevat toitumist taluda.

Kokkuvõte

Hiirtel on lai ja mitmekesine toiduvalik, kuhu kuuluvad nii taimed, putukad kui ka teised loomad. Kui puudub võimalus hiiri looduses ise vaadelda, võib leida neid ka lemmikloomadena, kelle menüü peaks olema tasakaalustatud ja mitmekesine, sisaldades nii värskeid toite kui ka kuivtoitu. Oluline on hoida meeles, et hiirte toitmisel tuleb jälgida portsjonite suurust ja puhta vee kättesaadavust.

Soovitame proovida erinevaid tervislikke toite, et näha, millised toiduained teie hiirele meeldivad ja millised mitte. Nagu iga lemmiklooma omaniku puhul, on oluline hoolitseda oma hiire toitumise ja heaolu eest parimal võimalikul viisil.