Nullkulu

Nullkulu

mida sööb lepatriinu?

“Mida sööb lepatriinu” – Üksikasjalik Juhend

Lepatriinu on väike kaunis putukas, mis on tuntud oma punaste tiibade ja mustade punktide poolest. See putukas on toitumise seisukohast üsna huvitav. Kas olete kunagi mõelnud, mida lepatriinu sööb? Kui jah, siis see juhend ongi just teile!

Tutvustus

Lepatriinud on üks tuntumaid putukaid maailmas. Neil on ilusad tiivad ja täpikesed, mis muudavad nad atraktiivseks. Seega on neil palju fänne, kuid paljud inimesed ei tea, mida lepatriinu sööb. Keegi ei tea, miks see puutetundlik putukas elab õite läheduses. Selles artiklis saame kõik vastused.

Lepatriinu elu

Lepatriinud kuuluvad Coleoptera klassi ja Coccinellidae perekonda. Neil on väikesed jalad ja tiivad. Liikidel varieerub värvid ja täppide arv ja paiknemine. Need putukad on väga kiired ja liiguvad raskusteta, mis aitab neil põgeneda kiskjate eest.

Toitaineallikad

Lepatriinud kasutavad erinevaid toitaineallikaid. Nende toitumise peamine allikas on putukad. Need hõlmavad väikesi putukaid, nagu lehetäid, lehetäid, koide, nälkjaid, kariloomade, herilasi, liblikaid ja ämblikke. Lepatriinud söövad ka mune ja vastsed, mis on samuti putukate vastse staadium. Kuid lepatriinude toitumine ei piirdu ainult sellega.

Toidu tarbimine

Lepatriinud on drastilised sööjad. Nad võivad tarbida kuni 50 lehetäid päevas, mis moodustab 20% nende kehakaalust. Lepatriinud söövad tavaliselt selleks, et anda oma kehale vajalikke toitaineid. Need toitained aitavad nende kehal erinevates protsessides ja kohanemisel.

Lepatriinu söögiisu tegurid

Lepatriinu söögiisu sõltub mitmetest teguritest. Need hõlmavad temperatuuri, valgust ja niiskust. Söögiisu suureneb kuumusega, kuid liiga kõrge temperatuur võib seda mitte soodustada. Taime ja saagi tüüp, mida nad söövad, võib ka nende söögiisu mõjutada.

Lepatriinude roll ökosüsteemis

Lepatriinud on looduslikud kahjuritõrjevahendid. Nad on kasulikud maaelu ja põllumajanduse valdkonnas, kuna nad tarbivad kahjureid, mis tekitavad kahju erinevates taimeliikides. Nad on keskkonnasõbralikud kahjuritõrjevahendid, mis aitavad säilitada ökosüsteemi tasakaalu.

Lepatriinude käitumine ja tulemuslikkus

Lepatriinud kaitsevad ennast ja kaaslaste tegevust kaltsinejadega. Nad hoiavad oma tiivad avatuna, et näidata oma punast värvi, mis on seisund, et nad on mürgised röövloomadele, nagu linnud, nälkjaid ja teised putukad. Lepatriinud teevad oma tööd tõhusalt, orjastades piisavalt saaki, et nende populatsioonid ei lõpeks, kuid piisavalt väikese kogusega, et nad ei ohustaks oma saagikasvatuse vajadusi.

Kuidas saab lepatriinu inimese elu mõjutada

Lepatriinud ei mõjuta inimeste elu märkimisväärselt. Mõnikord näete neid isegi majades puhkamas. Kuid, nagu mainitud, käituvad lepatriinud mürgiselt kiskjate suhtes, kui nad tunnevad end ohustatuna. See tähendab, et kui nad on ärritunud, võivad nad su kätt hammustada.

Kokkuvõte

Lepatriinud on väga ilusad putukad, kes on lisaks oma ilule ka looduslikud kahjuritõrjevahendid. Need putukad söövad erinevaid putukaid ja elavad nende läheduses. Nii et kui näete sellist ilu, nagu lepatriinu enda aias ringi lendamas, tea, et ta kaitseb teie aeda erinevate kahjurite eest.

Rohkem lugesid:

– Payoneer – makselahendused vabakutselistele

– TAKSO TALLINN PÄRNUSSE | TELLIMINE

– Stiilne tammest söögilaud: valmistamine ja mööbel

– Mida sööb lepatriinu