Nullkulu

Nullkulu

mida sööb siil?

“Mida sööb siil?” – Kõikvõimalikud faktid siilide dieedi kohta

Siilid on armsad väikesed loomad, kelle peamine tegevus on end peitmine okkaid täis kesta sisse. Kuid kes on kunagi mõelnud, mida need armsad tegelased tegelikult söövad? Siin on kõikvõimalikud faktid siilide dieedi kohta.

Siilide loomulik toitumine

Siilide põhihõnguline toitumine koosneb peamiselt putukatest. Mis tahes võimalusel, sealhulgas liblikad, ritsikad, ussid ja kõikvõimalikud lenduvad putukad. Tegelikult võivad nad süüa umbes 50–100 grammi putukaid päevas. Lisaks putukatele söövad siilid ka rästikuid, konni ja päevaliblikaid.

Muud toidud, mida nad söövad

Lisaks puhtale putukatoidule, söövad siilid ka muid taimset päritolu toite. Näiteks süüakse mõnevõrra marju neil kuudel kus neid on arvukalt saada. Samuti võivad nad teatud liiki taimi tarbida, näiteks nõgesed ja naistepuna. Kuid siilide põhitoitumine on endiselt putukad.

Mida ei tohiks siilidele sööta?

Siilid on valdavalt kiskjad, mistõttu peaksite ka seda arvestama nende toitmisel. Siilid ei ole imetajad, seega tuleks neile vältida lehmapiima andmist, kuna selle seedimine võib neile raskusi valmistada. Kui siilidele piima tahate anda, siis eelistage kitsepiima.

Lisaks ei ole siilidele soovitatav anda liha, kuna see võib põhjustada seede- ja seedehäireid, mis võivad kahjustada nende tervist pikemas perspektiivis. Samuti tuleks vältida töödeldud toite, mis sisaldavad palju soola ja suhkrut.

Kuidas saada siili sööma?

Mõnikord võib juhtuda, et siil võib keelduda söömast. Kui teie siil keeldub söömast külmkapist võetud toitu, võib see olla lihtsalt toatemperatuuri juures soojendamise küsimus. Lesilised eelistavad sooja toitu, seega proovige pakkuda toitu umbes 23 kraadi juures.

Kui teie siil ei anna endast parimat, võib probleem olla toidu maitsetes. Kui loomulikult metsikult elanud siilile on pakutud toitu, mida ta ei tunne, siis pole imestada, et see talle ei maitse. Seega peaksite pakkuma toitu, mida nad varem söönud on.

Kokkuvõte

Siilide dieet koosneb peamiselt putukatest. Kui soovite oma lemmikloomale parimat anda, siis tasub meeles pidada, et taimetoidulisus ei sobi nende seedimisele. Samuti tuleks vältida tooteid, mis sisaldavad palju soola ja suhkrut, töödeldud toite, rämpstoite, lehmapiima ja liha.

Lõpuks, kui teie siil ei soovi sööma hakata, võite võtta paar nõuannet meie artiklist. Kui järgite neid näpunäiteid, on teil väga hea võimalus oma siili toitumine korda saada, seega andke oma lemmikule võimalus tervislikku ning rahuldavat elu nautida.