Nullkulu

Nullkulu

mida sööb ahven?

Mida sööb ahven? Kõik, mida teada vajate

Kas teile meeldib kalastada? Kui jah, siis olete kindlasti kuulnud ahvenast – seda levinud mageveekalu, keda mõned peavad üheks parimaks saagiks. Keskmiselt kaaluvad ahvenad tavaliselt vähem kui kilogrammi, kuid mõnikord võivad need jõuda ka kuni 2-3 kilogrammi raskuseni.

Kas olete kunagi mõelnud, mida ahven sööb? Siin on kõik, mida peate selle kohta teadma.

Mis on ahven?

Enne kui uurime, mida ahven sööb, vaatame, mis tüüpi kala see tegelikult on. Ahven on mageveekala, kes kuulub päris nimega ahvenalised perekonda. Ahvenad on kuhjunud kalad, ehkki see ei takista neil arenemast suurteks söödakaladeks.

Ahvenad on tuntud oma välimuse poolest. Neil on piklik keha, millel on rohkesti soomuseid ja pikk seljauim. Tavaliselt on nad rohelise värvi, kuid neid võib leida ka mustade, pruunide või hallidena. Ahvenad on tavaliselt aktiivsed kas koidikust hämarikku või öösel.

Peaaegu kõik, mis on vajalik teada ahvenate kohta, on nende toitumine. Kuidas ahvenad toituvad?

Kuidas ahvenad toituvad?

Ahvenad on röövkalad, mis tähendab, et nad söövad teisi kalu. Ahvenad on päris kiskjaloomad ja neil on üsna terav nägemine, mis aitab neil oma saakloomi hästi tabada.

Kui ahven toitu otsib, siis ta tavaliselt teeb seda aktiivselt, olles pidevalt liikvel. Ahvenad kasutavad oma suud, et püüda kinni pisikesi kalakesi, näiteks väiksemaid ahvenaid, killi, maimu, sügavat ja forelli.

Ahvenad on tuntud ka selle poolest, et nad söövad ka elusaid vees putukaid, näiteks vesikirpe või randvähki. Samuti võivad nad süüa erinevaid limuseid.

Kui ahven on saagi kätte saanud, siis ta tavaliselt läheb sügavamale, et seda ohutult alla neelata. Kui aga saak on liiga suur, siis ahven hoopis lõhustab selle oma tugevate hammaste abil väiksemateks tükkideks.

Millal on parim aeg ahvena püüdmiseks?

Selleks et ahvenat kala püüda, peate teadma, millal on parim aeg seda teha. Ahvenat saab püüda peaaegu aastaringselt, kuid kõige populaarsem ajavahemik on päris kindlasti kevad-suvi.

Kevadel on kala eriti aktiivsed, sest see on nende toitmisperiood. Kui suvi aga käes, siis ahvenad söövad vähem, sest vesi on soojem ning nemad tunnevad end halvasti.

Lisaks on oluline teada, et ahven on päevane kala. Seega on kõige parim aeg ahvena püüdmiseks koidikust hämarikuni või päevavalguses.

Milline on parim ahvenapüügi viis?

Ahvenapüük võib olla kas lihtne või keeruline. Regulaarselt püüavad kalastajad ahvenat spinninguga, kasutades kunstputukaid või kastmekotkaid. Kuid on ka lihtsamaid meetodeid, näiteks kohalejäetud söödaga püügi võimalusi.

Ahven on tuntud ka kui “näljane kala”, mis tähendab, et neid on lihtne meelitada, kasutades õigesti valitud kunstputukaid või sööta.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et ahven on levinud mageveekala, kes on tuntud oma terava nägemise ja näljase iseloomu poolest. Ahvenad on röövkalad, kes söövad teisi kalu, aga ka erinevaid putukaid ja limuseid.

Kui soovite ahvenat kala püüda, siis on parim aeg seda teha kevadel ja suvel, päevavalguses. Samuti peate teadma, et ahvenad on päevased kalad ja neid saab püüda spinninguga või ka kohalejäetud söödaga.