Nullkulu

Nullkulu

mida näitab pulss?

Mida näitab pulss?

Pulss on midagi, mis on kõigile tuttav, kuid kas me tõepoolest teame, mida see täpselt tähendab ja kuidas seda mõõta? See artikkel annab vastused paljudele küsimustele, mis seostuvad pulsi mõõtmisega.

Mis on pulss?

Pulss on südame löökide rütm, mida mõõdetakse tavaliselt käe- või randmeveeni peal. Tavaline pulss on 60–100 lööki minutis, kuid see võib varieeruda erinevatel ajahetkedel ning erinevatel inimestel.

Kuidas mõõta pulssi?

Pulsi mõõtmiseks peate esmalt leidma oma pulsikoha. Selleks tuleb asetada kaks sõrme (tavaliselt nimetissõrm ja keskmine sõrm) veenile, mis asub tavaliselt randme siseküljel, küünarnuki või pahkluu piirkonnas. Vajutage veidi sõrmi vastu nahka, kuni tunnete oma pulssi. Seejärel loendage 15 sekundi jooksul löögid ja korruta seejärel neljaga, et saada pulsi löökide arv minutis.

Miks on oluline oma pulssi mõõta?

Pulsi mõõtmine on oluline eluline märkaja. Kui teie pulss on tavalisest kõrgem või madalam, võib see viidata erinevatele terviseseisunditele. Näiteks kui teil on treeningu ajal kõrge pulss, võib see tähendada, et olete ülekoormatud. Teisest küljest võib madal pulss näidata, et teie süda ei tööta korralikult.

Mis võib mõjutada pulsi mõõtmist?

Paljud tegurid võivad mõjutada teie pulsi mõõtmist. Näiteks võib teie pulss tõusta reageerimisest stressile, treeningule või ravimitele. Samuti võib teie pulss langeda unenäos või külmas keskkonnas. Seetõttu on oluline mõõta oma pulssi erinevatel aegadel ja erinevates olukordades, et saada täielik ülevaade oma terviseseisundist.

Mida tähendab madal pulss?

Madal pulss tähendab tavaliselt, et teie süda ei tööta nii tõhusalt kui peaks. See võib olla tingitud erinevatest põhjustest, näiteks:

* Pikaajaline füüsiline pingutus
* Ravimid, mis aeglustavad teie südame löögisagedust
* Teatud südamehaigused, näiteks bradükardia
* Kilpnäärme alatalitlus.

Mida tähendab kõrge pulss?

Kõrge pulss võib olla märk tõsisest terviseprobleemist. Näiteks võib kõrge pulss olla tingitud järgmistest põhjustest:

* Füüsiline pingutus või stress
* Palavik
* Südamehaigused, näiteks südamepuudulikkus või arütmia
* Kilpnäärmeprobleemid.

Kuidas saab pulssi normaliseerida?

Kui teie pulss on tavalisest kõrgem või madalam, on oluline välja selgitada, mis selle probleemi põhjustab. Siin on mõned viisid, kuidas saate oma pulssi normaliseerida:

* Elustiili muutmine: tervisliku toitumise ja regulaarse treeningu abil võite vähendada stressi ja parandada südame tervist.
* Ravimid: mõnikord on vaja kasutada ravimeid, et normaliseerida pulss.
* Südamestimulaator: Meditsiiniseadme siirdamine, mis aitab reguleerida teie südame rütmi.

Kokkuvõte

Ülaltoodud teavet arvestades on selge, et pulsi mõõtmine on tõeliselt oluline tervisemõõdik. Selle saavutamiseks tuleb mõõta oma pulssi erinevatel aegadel ning arvestada mitmeid erinevaid tegureid. Kõrge või madal pulss võib olla märk tõsisemast terviseprobleemist, seega on oluline välja selgitada selle põhjused ja teha vajalikke muudatusi oma elustiilis või ravis.
Piisavalt piinlik on näiteks, kui vilets konditsioon ei lase laste võiduajamisel kaasa elades ahhetust tagasi hoida. Ja just siis tundub pulss pahatihti rinnus puperdavat tärinana, hoopis eeskostvamatest vanematest üle karjudes. Kas see on ikka tervislik?