Nullkulu

Nullkulu

mida näitab krediidi kulukuse määr?

Mida Näitab Krediidi Kulukuse Määr

Krediidi kulukuse määr (KKM) on krediidi võtmise juures oluline asi, mida arvestada. KKM näitab krediidi võtmise kulu, sealhulgas intressimakseid ja erinevaid tasusid. See on oluline näitaja, mida igaüks peaks enne laenu võtmist selgitama.

KKM on oluline igasuguse laenu puhul, alustades kodulaenust ja lõpetades väikelaenudega. See on näitaja, mis aitab mõista, kui palju krediit tegelikult maksab. Mida kõrgem on KKM, seda kallimaks laen tuleb. Selles artiklis vaatleme, mida KKM täpsemalt tähendab ja millised tegurid mõjutavad KKM-i.

KKM-i tähtsus

KKM on tähtis näitaja nagu eelpool mainitud. KKM arvutamisel tuleks arvestada krediidi kogukulu, mitte ainult intressimakseid. See sisaldab ka krediidi väljastamise ja haldamise kulusid, mis võivad kujuneda väga suureks. KKM-i määrab laenuandja, lähtudes põhiliselt:

• Krediidi summa
• Intressi määr
• Krediidi väljastamise ja haldamise tasud

KKM-i arvutades tuleks alati kaaluda üldist krediidikulu. See annab võimaluse erinevaid pakkumisi võrrelda. KKM-i seaduslikuks piirmääraks on 1/3 kogu krediidi maksumusest.

KKM-i näide

Mõistame seda paremini näitega. Näiteks võtab inimene krediidi summas 1000 eurot. Laenuandja pakub sellele laenule intressimäära 10% ja krediidi väljastamise tasu 10 eurot. Krediidi tagasimaksmise periood on 1 aasta.

Põhikaup on 1000 eurot, intressimakse on 100 eurot (10% põhikohalt) ja krediidi väljastamise tasu 10 eurot. Seega on krediidi kogukulu 1100 eurot.

Krediidi kulukuse määr on seega:

KKM = ((intressimäära kogukulu + krediidi väljastamise tasu kogukulu) / krediidi põhiosa) x 100%

KKM = ((100 eurot + 10 eurot) / 1000 eurot) x 100% = 11%.

See tähendab, et krediidi kulukuse määr on 11%, mis ütleb, et selle konkreetse krediidi võtmine maksab 1100 eurot.

KKM-i mõjutavad tegurid

KKM-i mõjutavad erinevad tegurid. Üks olulisemaid tegureid on intressimäär, mis on kõige aluseks. Kui intressimäär on suur, tähendab see kõrgemat KKM-i. Teistes sõnades, mida kõrgem on intressimäär, seda kallim on laen.

Intressimäära kõrval võivad krediidi väljastamise ja haldamise tasud samuti KKM-i mõjutada. Mida kõrgemad on need tasud, seda kõrgemaks muutub KKM. Krediidi väljastamise tasud sisaldavad tasusid, mis on seotud laenu taotlemisega. Haldamistasud sisaldavad tasusid, mis on seotud laenu haldamisega.

KKM-i suurus sõltub ka krediidi perioodist. Mida pikem on krediidi periood, seda kõrgem on KKM. Põhjus on selles, et krediidi võtja peab maksma laenuandjale intressi pikema aja jooksul. Seega on pikemaajalised laenud tavaliselt kallimad.

Conclusion

Krediidi kulukuse mär on oluline näitaja, mida igaüks peaks enne laenu võtmist selgitama. KKM aitab mõista, kui palju krediit tegelikult maksab, sealhulgas intressimakseid ja erinevaid tasusid. KKM-i arvutamisel tuleks alati kaaluda krediidi kogukulu kõiki aspekte. KKM-i määrab laenuandja, võttes arvesse põhilisi tegureid nagu krediidi summa, intressimäär ja krediidi väljastamise ning haldamise tasud. KKM-i suurus sõltub paljudest teguritest, nagu krediidi periood ja intressimäär.

Kokkuvõttes on krediidi kulukuse määra mõistmine ja arvutamine väga tähtis, et saada aru laenu tegelikust maksumusest. KKM-i tutvumine aitab võtjatel võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja valida parim võimalus.