Nullkulu

Nullkulu

mida näitab eeg uuring?

Mida näitab EEG uuring

EEG (elektroentsefalograafia) on meditsiiniline protseduur, mis mõõdab ajutegevust. See on valutu ja mittetraumaatiline, ning selle abil saab määrata erinevaid neuroloogilisi häireid. EEG uuringut teostatakse spetsiaalse aparaadiga, mida nimetatakse elektroentsefalograafiga. Aparaadil on spetsiaalsed elektroodid, mis kinnitatakse patsiendi peanahale, et mõõta ajutegevust.

EEG uuringu abil on võimalik diagnoosida erinevaid närvisüsteemi haigusi, nagu epilepsia, ajuinfarkt, ajuvähk, Alzheimeri tõbi, Parkinsoni tõbi jne. Seda kasutatakse ka uuringutel, et mõõta, kuidas aju reageerib väliskeskkonna muutustele erinevates olukordades.

Kuidas EEG uuring toimub?

EEG uuringul kantakse peanahale väikesed elektroodid. Elektroodid on kinnitatud spetsiaalse pastaga, mis aitab neid kinnitada patsiendi peanahale. Pärast elektroodide paigaldamist lülitatakse elektroentsefalograaf sisse, et mõõta ajutegevust. Uuringu ajal tuleb patsiendil liikumatult pikali olla ja puhata. Kogu uuringu kestus võib ulatuda kuni ühe tunnini.

Mida näitab EEG uuring?

EEG uuringu abil on võimalik saada detailset teavet ajutegevuse ja aju erinevate osade kohta. EEG uuringu tulemused näitavad aju elektriliste impulsside aktiivsust ajus. Kui aju töötab korrapäraselt, puuduvad epilepsia, infarkti ja muud häired EEG uuringute tulemustes, kui aga ajus on aktiivsuse häireid, näitavad EEG uuringu tulemused selgelt probleemi asukohta.

EEG tulemuste hindamine

EEG uuringu tulemusi võivad hinnata nii neuroloogid kui ka neurofüsioloogid. Uuringu tulemused on esitatud graafiliste diagrammidena, kus on näidatud ajutegevus. Diagrammide kaudu on võimalik diagnoosida epilepsia ja muud ajuhäired. Rikkalikud andmed, mida EEG uuring pakub, on seega olulised neuroloogidele ja neurofüsioloogidele.

Kokkuvõte

EEG uuring on oluline protseduur, mis võimaldab diagnoosida erinevaid neuroloogilisi häireid. EEG uuring võib aidata ka mõõta, kuidas ajutegevus reageerib väliskeskkonna muutustele. EEG uuringu tulemused annavad detailset teavet ajutegevuse kohta ja neid saab kasutada erinevate närvisüsteemi haiguste diagnoosimiseks. EEG uuringu tulemused võivad olla graafiliste diagrammidena, mis näitavad ajutegevust. Need diagrammid on olulised neuroloogidele ja neurofüsioloogidele, sest need annavad informatiivse ülevaate patsiendi seisundist.

Kui kahtlustate, et teil on neuroloogiline häire, on soovitatav pöörduda neuroloogi poole, et selgitada välja sümptomid ning läbi viia vajalikud uuringud, sh EEG, et diagnoosida haigus täpselt.