Nullkulu

Nullkulu

mida mitte süüa imetamise ajal?

Mida mitte süüa imetamise ajal

Imetamine on oluline ja loomulik viis oma lapse toitmiseks. See on ka üks parimaid viise beebi immuunsuse tugevdamiseks. Kuid kui oled imetav ema, pead hoolitsema selle eest, mida sööd, sest see võib mõjutada sinu ja lapse tervist. Selles artiklis tutvustan sulle, mida mitte süüa imetamise ajal.

Alkohol

Alkohol on keelatud nii rasedatele kui ka imetavatele emadele. Alkohol jõuab rinnapiima umbes 30 minutit pärast joomist ja jääb sinu verre kinni kauemaks. See võib mõjutada lapse arengut ja tervist, nagu unehäired, käitumisprobleemid, mäluprobleemid ja vaimne alaareng. Seega, kui kavatsed juua, siis tuleks sul oma piim väljapumpada enne alkoholi joomist ja oodata 3-4 tundi enne järgmist söötmist.

Kofeiin

Kofeiin on levinud koostisosa paljudes jookides ja toiduainetes, nagu kohv, tee, šokolaad, energiajoogid ja mõned ravimid. Liigne kofeiini tarbimine võib põhjustada ärritust, unetust, südamepekslemist ning tõsta ka rinnapiima kofeiinisisaldust, mis omakorda võib põhjustada lapse rahutust ja undamatust.

Tsitrusviljad

Tsitrusviljad on väga happega rikkad viljad nagu apelsinid, sidrunid, greibid ja aprikoosid. Kui pikka aega tarbid happelisi toite, siis võib see mõjutada su organismi happelisust, põhjustades maohäireid ja seedetrakti probleeme. Need toiduained võivad mõjutada ka lapse kõhu heaolu, põhjustades beebil gaase ja kõhulahtisust.

Vürtsikad toidud

Üldiselt, vürtsikad toidud ei ole halvad tervisele, kuid imetamise ajal on parim vältida neid roogasid. Üleliigne vürts võib põhjustada seedetrakti probleeme, nagu gaasid, kõhulahtisus ja isegi valu rinnus. See võib ka mõjutada lapse maitsetaju.

Kala koos kõrge elavhõbedasisaldusega

Kala on tervislik toit, kuid peab olema valikuline. Kala võib sisaldada elavhõbedat, keskkonnakahjulikku metalli, mis on eriti ohtlik rasedatele või imetavatele emadele. Kõrge elavhõbedasisaldusega kalad on: hai, mõõkkala, tuunikala ja teatud sorti haug. Need kalad võivad mõjutada lapse ajutegevust ja arengut, põhjustades kõne halvenemist, koordinatsioonipuudulikkust ning vaimse võimekuse langust. Parimad valikud on madalama elavhõbedasisaldusega kalad, nagu lõhe, sardiinid ja tuur.

Piim ja piimatooted

Kui sa oled laktoositalumatu, võib see mõjutada sinu võimet toita oma last piimaga. Laste seedesüsteem on tundlik erinevate toitude suhtes, seega kui tunned, et lapse seedimine on muutunud, võib see olla laktoositalumatusest tingitud. Sel juhul tuleks leida alternatiivseid toite, nagu sojapiim, mandlipiim, kookospiim.

Kuumad vürtsid ja söögid

Kuumad söögid või toidud, mis on liiga kuumad, võivad ärritada su seedesüsteemi ja põhjustada kõhulahtisust, kõhuvalu või põletikku. Kuum toit võib muuta sinu piima ebameeldivalt kuumaks, mis võib põhjustada lapsele ebamugavust. Seega on parim vältida kuumi toite.

Kokkuvõtteks, imetamise ajal on lõputult toite, mida ei soovitata süüa, kuid on oluline leida tasakaal. Parim viis ohutuks imetamiseks on vältida ülaltoodud toiduaineid või toite mõõdukalt süües. Samuti on oluline arutada oma söögisaadusi oma arstiga ja kuulata oma keha ning oma lapse keha signaale.

Soovin sulle kõike head ja õnne oma uue beebi eest hoolitsemisel!