Nullkulu

Nullkulu

mida lepatriinu sööb?

Mida Lepatriinu sööb?

Lepatriinu on üks ilusamaid putukaid, ja see on ka paljude inimeste lemmik, kuna nad toituvad kahjurputukatest, mis muudab nad väga kasulikuks aiapidajatele. Paljud inimesed on huvitatud sellest, mida lepatriinu sööb, et saada paremat arusaama nende toitumisharjumustest ja nende olulisest rollist looduses. See artikkel annabki teile üksikasjaliku ülevaate sellest, mida lepatriinu sööb.

Mis on lepatriinu?

Lepatriinud kuuluvad perekonda Coccinellidae ja neid leidub erinevais värvides ja mustrites. Nad on väikesed, õrnad putukad, kes lendavad ja hüppavad taimede vahel. Lepatriinud on kõikjal maailmas väga levinud, neid on umbes 5000 erinevat liiki, millest suurem osa elab troopikas.

Mis on lepatriinu toitumisharjumused?

Lepatriinud on karnivoorid ehk lihasööjad ja toituvad peamiselt väikestest putukatest, nagu lehetäid, villtäid, ämblikud, pugulased ja muud sarnased putukad. Nad on looduses väga olulised kiskjad, kuna nad aitavad kontrollida teatud kahjurliike, mis võivad põllukultuure kahjustada.

Millistel taimedel lepatriinud elavad ja mida nad söövad?

Lepatriinud elavad rohkem taimede vahel, kus nende toiduallikad neile ligipääsetavamad on. Neid võib sageli näha puittaimedel, nagu õunapuud, seeder, kask, tamm, männid, kus nad otsivad oma saaki.

Lepatriinu toiduvalik on lai, nagu eespool mainitud. Lepatrinud söövad peamiselt taimedel leiduvaid lehetäisid ja villtäisid. Sel põhjusel peetakse neid sageli taimedele ja põllukultuuridele vajalikeks “looduslikeks pestitsiidideks”. Nad söövad ka muid putukaid, näiteks ämblikke, pugulasi ja röövikuid, mida nad tavaliselt lehtede ja lillede vahel otsivad.

Kuidas lepatriinud saaki otsivad?

Lepatriinud kasutavad oma spetsiaalseid tunnetuselundeid, et leida saaki. Neil on ainulaadne võime tuvastada saagiks olevate putukate lõhna. Nad kasutavad ka nägemismeelt, et saada ülevaade oma keskkonnast, eriti mis puutub saagi asukohta. Kui lepatriinud jõuavad oma saagi juurde, siis nad kasutavad oma tugevaid lõualihaseid, et saaki hammustada ning seda süüa.

Kas lepatriinu sööb midagi muud?

Lepatriinud söövad peamiselt putukaid, kuid mõned liigid võivad süüa ka taimset toitu. Ehkki lepatriinuteed leidub taimede vahel, ei söö nad neid, vaid talvitavad selles.

Kui sageli lepatriinud söövad?

Lepatriinud on kiskjad ja sõltuvalt ökosüsteemist ning nende asukoha vahetustest varieerub ka nende söömiskordade sagedus. Lepatriinud ei toitu alati iga päev. Kui saagiks olevaid putukaid pole, võivad nad olla mitu päeva söömata. Sõltuvalt kliimatingimustest võivad nad pidada talvist varjupaika, kus nad ei tarbi toitu. See aitab säästa energiat, mis tähendab, et nad ei pruugi aastas nii palju toitu tarbida.

Kokkuvõte

Lepatriinud on hämmastavad putukad, kes mitte ainult ei ole ilusad, vaid aitavad ka kontrollida kahjurputukate hulka. Nad on toituvad lihasööjad, kes söövad peamiselt väikestest putukatest, nagu lehetäid, villtäid, ämblikud, pugulased ja muud sarnased putukad. Palju tänu nende putukatele, et aidata kaitsta meie põllukultuure ja hooldada meie aeda. Lepatriinude toitumisharjumusi uurides saame paremini aru nende elustiilist ja nende olulisest rollist looduses.

Suurepärase looduse kaasaja toetajana võite teha oma aias ja pargis kodus ära rohkem, et innustada neid märkimisväärseid isendeid. Leia sobilik koht oma aias, et istutada lilli ja taimi, mis meelitaksid kohale lehetäisid ja villtäisid, et sa tekitada keskkonna, mis oleks sobilik lepatriinude elule ja kasvule.