Nullkulu

Nullkulu

miks koerad uluvad?

Miks koerad uluvad – kõige olulisemad põhjused

Seal on midagi kaunilt müstilist, kui kuuled kauguses koerte ulgumist. Neid tuntakse ära nende kurbade häälitsuste, teravate lõugade ja kõrkjate võime järgi, et luua tähelepanu nende “jahimeestele” või kaaslastele. See on midagi, mida koerad on praktiseerinud juba aastatuhandeid, ning siin on mõned tegurid, mis võivad põhjustada nende kuulsaks saanud ulgumist.

Territooriumi märkimine
Koerad on sotsiaalsed loomad ja neil on vaja oma piiri määratleda. Nad kasutavad oma häält selleks, et märkida nende territooriumi piire või hoiatada võõraid, et nad liiguvad nende alal. See on põhjus, miks sageli võib kuulda koerte ulgumist öösel või kui on uus koeramasin või külaline. Need häälitsused on koerte viis teatada, et see on nende ruum.

Koerte kommunikatsioon
Koertel on mitmeid viise, kuidas suhelda ja teineteisega suhelda. See kommunikatsioon ei pruugi alati olla ilmne, kuid koerad suhtlevad üksteisega ka häälega. Koerte ulgumine võib olla valmistamisjärgus olek, kui koer tahab ühendust võtta teiste koerte või oma peremehe ja perenaisega või saata teatud sõnumi teisele koerale, kes võib selle kaugelt kuulda. Koerad on sagedamini liigaemotsionaalsed ja nad võivad sageli ulguda, kui nad on rahutud ja vajavad tähelepanu.

Muutlik ilm
Äkiline temperatuuri muutus – jaheduse või kuumuse korral – võib kaasa tuua ka koerte ulgumise. Kui ilm on liiga külm, hakkavad koerad uluma instinktist, et kaitsta ja hoida oma kutsikaid soojas. Samas võivad nad ulguda ka siis, kui tunnevad end liiga kuumana ja tahavad külma õhku hingata. Kliima ja ilm on üldiselt tegurid, mida koerad võivad eelistada, et nende instinktid paremini välja paistaksid.

Müraküllus
Koerte kuulmine on tundlikum kui inimestel. Tugev heli võib põhjustada koertel mõnikord stressi või halva meeleolu. Kui piirkonnas on jõulud või muu sündmus, mis kaasneb müra ja valgusega, on koertel kalduvus ulguda, kuna need helid muudavad neid rahutuks.

Perioodi Tähistamine
Koerad uluvad ka siis, kui nende sugulased või kaasasündinud instinktid sunnivad neid tegema. Koerad on dramaatilised olendid ja neil on kalduvus tunda, kui nende partnerid või koerad on eemal. Kui selles perioodis on paaritus, hakkavad koerad järgima instinktlikku soovi tõmmata kõigi tähelepanu ja veenduda, et nad on kuulda ja näha.

Järeldus
Koerte ulgumine on paljude erinevate tegurite tulemus, alates ilmastikust, müristest, soovist tähendada territooriumi piire ja perioodi tähistamisest. Need vähesed tegurid võivad põhjustada koerte kauni ja müstilise hümnide moonutamise. Olenemata põhjustest, on koerte ulgumine midagi inimeste kultuuride järjekindlalt tajunud ja imetlenud. Olgugi et see jätaks kurbade ja üksikutena tunduvate koerte mulje, on meil õnn näha neid tornaadomaalselt laulda tänu nende erinevatele instinktidele. Kui koerad hakkavad ulguma, on nad valmis tähistama oma territooriumi või pakkuma kõrvale soovijatele meelt lahutust.