Nullkulu

Nullkulu

mida imetamise ajal süüa?

“Mida Imetamise Ajal Süüa” – Teaduslikult Tõestatud Toiduained Imetavatele Emaadele

Imetamine on looduslik protsess, kus ema saadab oma keha poolt toodetavad toitained oma lapsele. Imetamise ajal on väga oluline, et ema toidusedel oleks täisväärtuslik ja rikkalik, kuna see mõjutab otseselt tema lapse tervist. Kui oled ema, kes vajab abi selle kohta, milliseid toitaineid sa peaksid imetamise ajal koguma, siis on see artikkel just teile!

Miks on Dieet Imetamise Ajal Nii Oluline?

Imetamine on väga nõudlik protsess emale, kuna tema keha toodab toitaineid lapsele, kes kasvab kiiresti ja vajab piisavalt toitaineid. Ainuüksi rinnapiimaga on võimatu anda lapsele kõiki vajalikke toitaineid, seega peab ema saama neid toidust. Kui ema toidusedel on ebapiisav või vale, võib see mõjutada ema piimakogust ja koostist. Samas võib see ka mõjutada lapse kasvu ja arengut. Seega on imetava ema söömine väga oluline, et tagada piisav toitumine nii emale kui ka lapsele.

Millised on Parimad Toiduained Imetavatele Emadele?

Vesi

Vesi on üks kõige olulisemaid toitaineid, mida imetav ema peaks tarbima. Vesi aitab hoida ema keha hüdreeritud ja on oluline imetamise ajal, sest rinnapiim on peamiselt vesi. Emal peakski olema aimu, et kui ta tunneb janust, tuleks tal juua ning mitte ignoreerida seda.

Taimsed piimad

Taimsed piimad on hea valik imetavatele emadele, kes ei saa piimatooteid tarbida, kuna nad on laktoositalumatud. Taimsed piimad nagu kaerapiim, mandlipiim või sojapiim on head alternatiivid ning sisaldavad ka hea koguse kaltsiumit.

Omega-3 rasvhapped

Omega-3 rasvhapped on olulised imetavale emale ja tema lapsele. Nad aitavad toetada lapse ajufunktsiooni ja aitavad vältida südameprobleeme emal. Head allikad nende rasvhapete jaoks on rasvane kala, chia seemned ja linaseemned.

Roheline lehtköögivili

Roheline lehtköögivili on rikas kiudainete ja vitamiinide poolest ning sisaldavad ka hea koguse kaltsiumi. Dieedi järgimine on tänapäeval tõsine probleem, seega võiksid imetavad emad lisada köögivilju nagu spinat, lehtkapsas, pronks- ja lehtpeet.

Pähklid

Pähklid on parimad allikad magneesiumi, tsingi ja kaltsiumi jaoks. Magneesium ja tsink on olulised toitained, mis aitavad rinnapiima tootmisele kaasa ning kaltsium aitab luustikku tugevdada. Parimad pähklid, mida võidad tarbida, on mandlid, kreeka pähklid, india pähklid ja sarapuupähklid.

Kliid ja täisteratooted

Täisteratooted ja kliid on hea kiudainete ja vitamiinide allikas, milleks on imetamine ajal olulised. Täisteratooted nagu kaerahelbed, pruun riis, täistera pasta ja kaeraküpsised, on hea valik, et saada rohkem kiu, mis aitab seedimist aktiveerida.

Puuviljad ja marjad

Puuviljad ja marjad sisaldavad palju C-vitamiini ja teisi vitamiine, mis aitavad emal tervena püsida ning suurendavad rinnapiima kogust. Puuviljad nagu apelsinid, maasikad, virsikud, mango, banaanid ja õunad, on heaks valikuks imetavatele emadele, mida võivad lisada oma toidusedelisse.

Kokkuvõtteks

Imetamine on üks suurimaid ja loomulikumaid stressorid, millele keha läbib ning toitained on põhiliseks osaks, et ema saaks anda lapsele kõike vajalikku. Siin artiklis on loetletud 7 parimat toitu, mida imetav ema saab oma kehale pakkuda. Need toidud on tervislikud ja rikkalikud vajalike toitainete poolest, mis võivad emale energiat anda ja piimakogust suurendada. Imetamine võib olla raske, kuid nende toitainete abil võib emal olla hea füüsiline ja vaimne tervis ning tugev ja terve laps.