Nullkulu

Nullkulu

mida ei tohi vähihaige süüa?

Mida Ei Tohi Vähihaiged Süüa

Vähi diagnoos võib paljusid inimesi hirmutada, kuid see ei pea tähendama, et elada väga piiratud elu. Toitumisharjumuste muutmine võib olla üks viis, kuidas sellega toime tulla ja arstid soovitavad teil jälgida mõningaid toiduaineid, mida ei tohi vähihaiged süüa, kui soovite oma elu parandada.

Kui teil on vähk, on oluline meeles pidada, et teatud toiduainete söömine võib teie keha mõjutada. On oluline süüa toitu, mis aitab teie kehal paraneda ja ei koorma seda liiga palju. Siinkohal tulevad juba mängu toidulisandid, mida saate oma igapäevaelus kasutada.

Mida siis tõesti ei tohi süüa, kui teil on vähk?

Punane liha

Üks toit, mis peaks olema piiratud või täielikult vältida, on punane liha. Sellise liha söömine võib suurendada võimalust saada eesnäärme- ja soolevähki. Kuna punane liha sisaldab kahjulikke kemikaale, mis võivad suurendada põletikulisi protsesse kehas, oleks soovitatav piirata punase liha söömist.

Röstitud ja suitsutatud toit

Röstitud ja suitsutatud toit sisaldab kõrgeid tasemeid N-nitrosoühendeid. Need kemikaalid on olnud seotud mõne vähiliigiga, mistõttu soovitatakse röstitud ja suitsutatud toiduaineid vähihaigete toidulaual piirata või neist täielikult loobuda. Selle asemel võiksite oma dieeti rohkem täiendada köögiviljadega, mis sisaldavad antioksüdante ja aitavad teie keha kaitsa.

Värvilised joogid

Värvilised joogid, nagu karastus- ja energiajoogid, sisaldavad sageli palju suhkrut ja kofeiini, mis võiksid kahjustada teie tervist ja suurendada vähi riski. Kofeiin suurendab maohappe tootmist ja võib ka põhjustada söögiisu vähenemist, mis omakorda võib teie toidu tarvemist raskendada.

Töödeldud toit ja kiirtoit

Kiirtoit, konserveeritud toit ning muud töödeldud toidud, mida sisaldavad palju soola ja suhkrut, on samuti teada, et need on vähi tekke soodustajad. Kui sa ei suuda nendest toitudest täielikult loobuda, siis proovi piirata nende söömist ja lisada oma toitumisse rohkem värsket ja tervislikku toitu.

Alkohol

Alkoholi joomine võib kahjustada teie maksa ja suurendada vähiriski. On oluline märkida, et alkoholil puuduvad toitainelised väärtused, mistõttu soovitatakse alkoholil baseeruvaid jooke vältida. Kui juua alkoholi, siis hoidke see minimaalsena ja kombineerige seda oma toidulaua tervislikuma osaga.

Kokkuvõte

Siin on nimekiri toitudest, mida ei tohi vähihaiged süüa. Sa peaksid püüdma oma vähiriski vähendamiseks oma toitumist kohandada, et süüa rohkem tervislikku, värske ja looduslikku toitu. Hoolitse oma keha eest ja jälgi oma toitumisharjumusi, et aidata oma kehal terveneda.