Nullkulu

Nullkulu

mida ei tohi raseduse ajal süüa?

Mida ei tohi raseduse ajal süüa?

Rasedus on väga eriline aeg naise elus. Sel ajal soovitavad arstid naisele erilist hoolt pöörata, sest ka tavalised asjad võivad lapseootel ema ja loote tervist ohustada. Toitumine on üks selline asi, millele raseduse ajal erilist tähelepanu tuleb pöörata. Paljud toiduained, mida muidu võime süüa ilma probleemideta, ei pruugi olla lubatud raseduse ajal. Selles artiklis räägime “mida ei tohi raseduse ajal süüa”, et aitaksime tulevasi emasid oma toitumisharjumusi selgemaks muuta ning vältida võimalikke riske oma lapse tervisele.

Millisel ajal peaks dieedis ettevaatlik olema?

Raseduse ajal tuleb dieeti eriti hoolikalt jälgida eelkõige esimese ja teise trimestri ajal, sest sel ajal on loode eriti haavatav. Naise immuunsüsteem on sellel ajal nõrgem, mistõttu on oluline vältida toiduaineid, mis võivad kaasa tuua erinevaid haigusi.

Lubatud ja keelatud toiduained

On palju toite, mida tuleb lapseootel emal vältida. Mõned levinumad neist on järgmised-

Toored ja keedetud munad peavad olema rasedatel väga ettevaatlikud. Mune võib raseduse ajal tarbida, kuid ainult juhul, kui need on korralikult keedetud või küpsetatud. Keedetud munad on hea valguallikas, kuid toored munad võivad sisaldada baktereid nagu salmonella, mis võib tervist kahjustada.

Toores kala. Merikala sisaldab suures koguses c-vitamiine ja küllastumata rasvhappeid, mis teevad selle väga tervislikuks toiduaine. Kuid rasedatel soovitatakse vältida toorest merikala, kuna see võib sisaldada elavhõbedat. Seda on mõnes kalanahas väga suurtes kogustes ja see võib põhjustada lootele terviseriske. Kummelite puhul on lood peaaegu samad, seetõttu tuleks neid ka vältida.

Toore liha või puhta organiliha sisaldab samuti baktereid nagu E. coli või salmonella. Küpsed lihatoidud on kindel valik rasedate naiste toidulaual.

Toores piim. Rasedad peaksid vältima joogipiima, mida pole kuumtöödeldud, sest see võib sisaldada baktereid, mis võivad lapse tervist kahjustada. Joogipiima asemel võib kasutada keedetud piima.

Kohv sisaldab kofeiini, mis võib lootele ebasoodsalt mõjuda, terviseriskide vältimiseks tuleks kohv tarbida mõõdukalt.

Alkohol võib tekitada terviseriske nii emale kui ka lapsele. Seetõttu on soovitav raseduse ajal alkohol jätta täielikult tarbimata.

Puuviljad. Puuviljad on rikkad vitamiinide ja mineraalide poolest ning on loote tervisele väga kasulikud. Kuid rasedatele soovitatakse alati valida puuviljad, mis on pestud ja kooritud. Mõned ebatavalised puuviljad võivad sisaldada toksilisi elemente ja seetõttu on parem neid vältida.

Järeldus

Raseduse ajal võib toitumine olla üks kõige olulisemaid aspekte, mida tuleks hoolikalt jälgida. Väike viga võib põhjustada tõsiseid tagajärgi lapse tervisele. Seetõttu on oluline teada, mida “ei tohi raseduse ajal süüa”. Rasedate naiste peaksite oma igapäevast toitumist hoolikalt planeerima, valima tervislikke ja värsked toiduaineid ning vältima raseduse ajal keelatud toiduaineid. Õige toitumine aitab tagada terve ja tugeva lapse ning tervisliku ema, kes suudab last imetada ja hoolitseda.