Nullkulu

Nullkulu

mida ei tohi lennukisse kaasa võtta?

Mida ei tohi lennukisse kaasa võtta

Lennureisid on maailmas kõige populaarsemad reisiviisid. Paljud inimesed armastavad lendamist, sest see on kiire ja mugav. Kuid enne lennukisse minekut peab iga reisija läbima turvakontrolli. Turvakontrolli eesmärk on tagada ohutus pardal ja maapinnal. Seetõttu on oluline teada, mida lennukisse kaasa võtta ja mida mitte. Selles artiklis räägime lennureiside oluliseimast aspektist ehk sellest, mida ei tohi lennukisse kaasa võtta.

Kas sa teadsid, et lennureisil on keelatud tarbida teatud aineid ja esemeid? Isegi väikesed esemed nagu vedelikud ja geelid võivad olla piiratud. Kuid see ei ole ainus, mida ei tohi lennukisse kaasa võtta. Järgnevalt saad lugeda, millised asjad on lennureisidel keelatud.

Narkootikumid

Esimese asjana räägime narkootikumidest. Lennuki pardal on keelatud viibida olevad ained, mis võivad inimese käitumist muuta ja peabki koheselt turvakontrollis teavitama. Sellesse kategooriasse kuuluvad narkootikumid, nagu marihuaana, kokaiin, heroiin jne. Reisijad peavad teadma, et isegi retseptiravimite kaasavõtmiseks on vajalik piisav meditsiiniline dokumentatsioon. Lennureisidel on ka teatud ravimite tarbimine keelatud. Näiteks unerohud ja rahustavad ravimid.

Relvad

Lennureiside üks peamisi eesmärke on tagada reisijate ohutus. Seetõttu on rangelt keelatud pardale võtta relvi ja ohtlikke esemeid. Kui oled relvaga reisijate hulgas, võidakse sind kriminaalasju puudutavalt karistada. Seega tohib relvad kaasa võtta ainult eriloaga, mis on vastavalt riigiti erinev.

Lõikelauad ja terariistad

Lõikelauad ja terariistad on teised keelatud esemed, mida ei tohi lennukisse kaasa võtta. Lennukites on keelatud pardale võtta kõik ohtlikud esemed, nagu nuga, nädalas ja mitmeotstarbelised noad, käärid ja muud lõikeriistad. Isegi hambaniit on võimatu lennukiga kaasa võtta. Kuid on hea teada, et mõned lõikeriistad on pardale lubatud, kui need on pakitud ära pagasisse.

Põlevad esemed

Lennukite pardal on ka keelatud põlevad esemed. Näiteks ei tohi lennukiga kaasa võtta tulemasinat, küünlaid ega muid põlevaid esemeid. Samuti kontrollitakse, kas reisijate käes olev sütt on midagi, mis võib lennukit ohustada.

Ligikaudu iga kolmas reisija kannab oma kotis vedelikke. Kuid enamik lennufirmasid on kehtestanud kindlad eeskirjad, mis puudutavad lennukisse kaasa võetava vedeliku kogust ja konteineri suurust. Vedelike hulka kuuluvad näiteks šampoonid, kreemid, geelid, tualettveed, deodorandid, toiduvalmistamisel kasutatavad õlid ja vee pudelid.

Kui soovid vedelikke lennukiga kaasa võtta, peavad nad olema spetsiaalses kotikeses tele. Kogus võib olla maksimaalselt 100ml vidina kohta. Peale selle bolshe; pole lubatud võtta kaasa täiseid pudelit. Sel põhjusel on parim võimalus osta vedelikud sihtkohast, kuhu lendad.

Lõppsõna

Seega on oluline teada, et turvakontroll on igal lennureisil kohustuslik. Selleks et tagada enda ja teiste ohutus, tuleb lennureisile minnes olla teadlik mida kaasa võtta ja mida mitte. Keelatud ainete ja esemete kohta tuleb oskuslikult teavet jagada ning vajadusel võib turvakontroll öelda, et reisijal tuleb mõni keelatud ese välja anda. Enne lennureisi tuleks tutvuda erinevate lennufirmade ja riikide esemete ja ainete koguse reguleerimisega, et vältida probleeme ja viivitusi kontrollis.

Lennureisi osas nii keelatud kui lubatud asjade kohta saab lisaks turvakontrollile ja lennufirmadele uurida ka Eesti välisministeeriumi veebipõhiseid juhiseid ja soovitusi, mis aitavad kindlasti turvalisema reisi tagada. Hea lennureis on turvaline lennureis.