Nullkulu

Nullkulu

mida võtta matkale kaasa?

Matkamine on üks kõige tervislikumaid tegevusi, mis on populaarseks saanud kogu maailmas. See on suurepärane võimalus vabaneda stressist, lõõgastuda ja nautida loodust. Kuid et matkast saaks täielik nauding, on oluline teada, mida kaasa võtta. Sellel artiklil on kõik, mida vajate matkale kaasa võtmiseks.

Matkakotid
Matkakoti valimine on ülioluline. Valige kotid vastavalt oma vajadustele. Kui olete algaja, siis soovitame alustada väiksema kotiga. Selleks, et teid tund hiljem liiga ei raskendaks, ostke kergekaaluline matkakott, mis on vett tõrjuv.

Loodussõbralikud pesu- ja hügieenitooted
Kõige loodussõbralikumad pesu- ja hügieenitooted on need, mis ei sisalda keemilisi ühendeid. Need pesemisvahendid ei jäta loodusesse jääke. Kasutage biolagunevaid pesu- ja hügieenitooted matkale kaasa võttes.

Kõrge kaitsefaktoriga päikesekreem
Päikesekaitse kreem kaitseb teid päikesepõletuse ja muude päikesega seotud haiguste eest. Kasutage vähemalt SPF 30 päikesekaitsekreemi, et kaitsta end mitmetest terviseohtudest.

Head matkajalatsid
Matkajalatsid peaksid olema teie matkaekspeditsioonil esindatud element. Need peaksid olema piisavalt mugavad ja tagama, et teie jalad on korralikult kaitstud. Valige matkajalatsid, mis on vastupidavad ja mugavad.

Sääsevõrk
Sääsed, välkud ja muud hammustused võivad olla üsna tüütud. Sellepärast on oluline, et kaasas oleks ka sääsevõrk. Sääsevõrk kaitseb teid putukate hammuste eest ja hoiab sääsed eemal.

Veepudel
Matkamise ajal peaksite olema joomine vee suhtes teadlikud. Veekogus peab olema piisav, et vältida dehüdratsiooni, mis võib olla ohtlik. Kandke kaasa piisavas koguses taaskasutatavaid veepudeleid.

Matkarada kaart
Matkarada kaart on oluline kaaslane. Kaart aitab teil navigeerida ja vajadusel teha oma teekonnal muudatusi. Veenduge, et kaasas oleks ka piisavas koguses varupatareisid, et GPS kohiseks.

Telk ja selle lisavarustus
Matkamise ajal vajate ka varustust, et telki püstitada. Enne matkale minekut möödake telk ja selle lisavarustus. Veenduge, et teil on kõik vajalik, et telki püstitada ning pidage meeles vajalikke kinnitusvahendeid nagu haamrid, nöörid ja tõkked.

Lõkkepuud ja grillimisvahendid
Matkamise ajal on lõkke või grillimisvõimaluste kasutamine väga populaarne. Lõkkepuud, süütajad, grillimisvahendid ja muud varustus tagavad selle, et saaksite kohapeal juurduda kohapeal ning süüa maitsev grilltoitu.

Tuleohutusvahendid
Matkamise ajal on tuleohutusvahendid olulised. Veenduge, et kaasas oleks suitsuandur, tulekustuti ja muu tuleohutusvarustus. Alati peab olema kaitstud enda ohutus.

Kokkuvõtteks, oluline on valmistuda matkaks hoolikalt. Enne matka alustamist veenduge, et teil oleks kõik vajalik. Kasutage oma matkaga seotud loetletud varustust, et olla loodusega dialoogis. Hoolitsege sääsevõrgu ja tuleõnnetuse eest. Lõpuks teile parim matkamine, kui alati on kaitstud teie enda ja varustus. Õnne matkal!