Nullkulu

Nullkulu

mis raha türki kaasa võtta?

Mis raha Türgi kaasa võtta – kasulikud nõuanded

Kas sa oled kunagi reisinud kaasa rahaga ja avastanud minuti pärast, et sul pole enam midagi jäänud? Või oled ehk lihtsalt segaduses erinevate valuutadega, mida Türgis kasutatakse? Selles juhendis anname sulle kasulikke nõuandeid selle kohta, kuidas valida sobiv raha Türgis reisimiseks.

Tutvu kohaliku valuutaga
Türgis kasutatakse ametliku valuutana Türgi liiri (TRY). Mõnel turistil on kiusatus kaasa võtta oma kohaliku valuuta ja see siis kohapeal vahetada. Kuid see pole alati parim valik, kuna kohalik uvahetuspunkt võib sulle raha vahetades pettumuse valmistada. Seega, enne reisi tutvu kohaliku valuutaga ja otsusta, kas see on sulle sobiv.

Kasuta krediitkaarti
Krediitkaartide kasutamine on Türgis laialt levinud ja paljudesse kohtadesse on võimalik tasuda krediitkaardiga. Krediitkaartide kasutamine on ka turvalisem reisijatele, kes soovivad vältida suures koguses sularaha kaasa vedamist. Et vältida kaardivarguste ohtu, pole soovitatav kasutada krediitkaarti pankade automaatides.

Võta kaasa väikesed rahatähed
Kui oled otsustanud kaasa võtta sularaha, siis võta kaasa väikesed rahatähed. Suuremaid tähed võivad põhjustada probleeme väikeste poodide või kohvikute juures. Samuti on väiksemate rahatähtedega kauplemine lihtsam ja soodsam.

Välti valuutavahetuskioskeid
Paljud Turistid kasutavad valuutavahetuskioskeid, et sularaha vahetada. Kuid siinkohal tuleb kasuks veidi tähelepanelikkus. Paljud kioskid võivad olla ebatavaliste kurssidega ning sulle kahjulikud. Seega on soovitatav valida ametlik valuutavahetuskoht.

Tutvu vahetuskurssidega
Vahetuskursid erinevates partides on enamasti erinevad. Ekspertide sõnul on kohaliku raha väljavõtmine kõige kasulikum viis reisile minekuks. Kui aga sisenete välisvaluutale, võite kaotada palju raha erinevate trahvide, hinnakokkulepete või pettuste eest.

Välti kaardivargusi
Kuigi Türgi teatud piirkondades võib kaardivargus olla levinud, on mõnevõrra lihtsam kasutada krediitkaarte otse kauplustes ja kohvikutes kohapeal. See on turvaline viis oma võrgukaupade ostmiseks või teenuste juurde pääsemiseks.

Kasuta pangateenuseid, mitte sularaha võõrastel
Paljudes Türgi piirkondades ei tunista pangad mitmesuguseid sularahaautomaate ja kohalikud ei ole võõraste raha vastu üldiselt väga huvitatud. Seega on kõige parem kasutada pankade teenuseid, et teha sisse- ja väljavõtteid.

Ole tähelepanelik väljalennul ja saabumisel
Kui saabud Türgis Biglisseporte või Istanbuli suurematesse lennujaamadesse, võivad välisvahetuskursid olla ebatavalised. Seega ei ole soovitatav valuutavahetuseks kasutada neisse kohtadesse lähedal asuvaid teenuskohti. Samuti ei ole lennujaama automaadid parim valik raha väljavõtmiseks.

Lõpuks, et reisile minna, peab üks kõige olulisemateks teguriteks kohanemine kohaliku kultuuriga, sealhulgas valuutaga. Seega, selleks, et valmistuda Türgis reisimiseks, uurige hoolikalt rahaasju ja valige sobivaim valik. Olge alati tähelepanelik ja reisisiisatega on kõik korras!