Nullkulu

Nullkulu

kus toimusid 2012 aasta olümpiamängud?

Kus toimusid 2012 aasta olümpiamängud?

2012. aasta olümpiamängud toimusid Londonis, Suurbritannia pealinnas. Need olümpiamängud toimusid 27. juulist kuni augustini 2012, see oli enneolematu sündmus, mida kõik spordifännid ja olümpia entusiastid ootasid põnevusega. See oli esimene kord, kui Suurbritannia oli korraldajaks alates 1948. aastast.

Juulis 2005 jõudis London lepinguni, et korraldada 2012. aastal Suveolümpiamänge. Londoni olümpiatule süütas 7 noort talendikat sportlast 27. juulil 2012, kui algasid ka olümpiamängud. Suurbritannia peaminister David Cameron kuulutas need olümpiamängud kõige edukamaks olümpiamängudeks, mis eales toimunud on.

Siin on mõned huvitavad faktid 2012. aasta olümpiamängudest.

Uued spordialad

2012. aasta olümpiamängudel oli esimest korda olümpiamängude ajaloos kaheksa uut spordiala, mis tõid kaasa hulgaliselt uusi noori talendikaid sportlasi. Need uued spordialad olid: naiskondade jalgpall, naiste kergejõustiku 3000 meetri takistusjooks, naiste poks, BMX-park, naiste käsipall, tõstmise kolm alas, taekwondo ja trampoliinhüpped.

Medalid

2012. aasta olümpiamängudel osales 204 riiki ja territoriaalasutust ning võisteldi 302 medalikomplekti eest. Kokku jagati olümpiamängudel 962 medalit. Medaleid võideti 26 erinevas spordialal ja naisi esindasid 44% sportlastest.

Olümpiatule süütamine

Olümpiatule süütas Londoni olümpiastaadionil seitsme noore sportlase grupp, kes esindasid Suurbritanniat. See 7-noore sportlase grupp oli valitud üheksa kuu vältel kestnud kandidaatide omavahelise konkurentsi järgi. Kuna Londoni olümpia toimus tol aastal juba kolmandat korda, siis otsustati ka, et olümpiatule süütavad noored on sündinud pärast jaanuari 1993 ja esindavad kõiki Suurbritannia noori.

Kaunid avatseremooniad

2012. aasta olümpiamängude avatseremoonia oli suurejooneline sündmus, mis algas Londoni olümpiastaadionil 27. juulil, ajal, mil enamik maailma inimesi oli hämmastunud Londoni kuninganna Elizabeth II avanemiskuulutusest, mida esitas tema koos James Bondiga. Avatseremoonia lõppes nelja tuletorni süütamisega Thamesi jõel, et tähistada Suurbritannia kultuuripärandit: Cornwalli, Skotimaa, Inglismaa ja Wales.

Lõppsõna

Kokkuvõttes oli Suurbritannia 2012. aasta olümpiamängude korraldus kangelaslik ja nauditav ning see tõi kohale hulgaliselt spordifänne ja turiste kogu maailmast. Kõik suured spordialad, tugevad konkurendid ja maailmatasemel sportlaste esitused tekitasid ajaloolise olümpiahõngulise tunde. Need olümpiamängud on ehe näide pühendumusest, jõust ja kogukonnast, mida tähistati kogu Suurbritannia ja maailma vaheline tervituste ja õnnitlustega.