Nullkulu

Nullkulu

kuidas valmistada koduveini?

Koduveini valmistamine kodus on muutunud populaarseks, sest see on odav ja lihtne viis oma veinikogu täiendamiseks. Kodused veinid on sageli maitsvad ja sobivad erinevate toitudega, mistõttu on see populaarne tegevus paljude inimeste jaoks. Olles oma koduveinimeistri oskused parendanud, olete võimeline valmistama häid ja maitsvaid veine kogu perele ja sõpradele.

Selleks, et valmistada koduveini, on oluline õppida kõigi protsessi etappide kohta. Järgides lihtsaid juhiseid, saate varsti valmistada endale maitsvaid koduseid veine.

Valige sobiv veinipuu
Veini valmistamiseks on vaja valida korralik veinipuu. Siin on mõned populaarsed veinipuud, mis sobivad koduveini valmistamiseks:
• Must sõstar
• Vaarikad
• Maasikad
• Õunad
• Pirnid
• Kirss
• Viinamarjad

Koguge sobilik kogus marju
Kodus veini valmistamiseks on vaja korjata piisav kogus puu- või aedvilju. Kui olete valinud sobiva veinipuu, siis algab marjade kogumine. Selleks sobib marjade korjamine sügisel marjahooaja lõpus. Kui kogutud marjad on toored, siis tuleks neid hoida kuivas ja jahedas kohas.

Koorige ja purustage marjad
Kui olete korjanud piisava koguse marju, tuleb need koorida ning purustada. Selleks on palju erinevaid võimalusi, kuid kõige levinumaks viisiks on kasutada stomperi või puust tangidega veini purustamiseks. Purustatud marjad tuleks valada fermentatsiooninõusse.

Lisa vesi ja käivitaja
Kui marjad on purustatud, tuleb neile lisada veidi vett ja käivitaja. Käivitaja võib olla kas pärm või viinamarjade äädikas. Käivitaja lisamine toimub selleks, et marjadel tekiks alkohol.

Sega segu
Pärast käivitaja lisamist tuleb segu segada korralikult läbi. Seda tuleks teha kaks korda päevas nädala jooksul, kui segu jääb selgeks, lõpetage segamine.

Vala vein pudelitesse
Kui segu on fermenteerunud ja vein on selge, tuleb see kanda pudelitesse. Selleks tuleb vedelik ümber valada teise anumasse ja teha seda ettevaatlikult, et setteosakesed pudelisse ei satuks.

Hoia vein omal kohal
Kui vein on pudelitesse valatud, tuleks neid hooldada korralikult. Pudelid tuleb hooldada jahedas, pimedas ja kuivas kohas. Vein vajab õiget temperatuuri säilitamiseks korraliku suletud korgiga pudelit.

Ühesõnaga, koduveini valmistamine on lihtne ja lõbus protsess, mis sobib kõigile veinisõpradele. Kuigi see võib tunduda karm ja keeruline, on see tegelikult lihtsam, kui esmapilgul tundub. Sobivate marjade valimine ja korjamine, purustamine, vee ja käivitaja lisamine, segu segamine ja vein pudelitesse valamine on sammud, mis toovad teie kodus valmistatud veini toidulauale. Kui olete veini valmistamise põhitõed selgeks saanud, on teie käsutuses piiramatud võimalused veinimaailmas.