Nullkulu

Nullkulu

kuidas valmistada vasikaliha?

Kuidas valmistada vasikaliha

Vasikaliha on üks populaarsemaid lihasorte, mida paljud söögikohad ja koduköögid kasutavad. See on mahlane ja õrn ning sobib hästi paljude roogade jaoks alates gurmeeroogadest kuni lihtsate kodustega. Kuidas valmistada maitsvat vasikaliha? Selles artiklis anname toiduvalmistamiseks 10 näpunäidet.

Vali õige liha

Alustuseks on oluline valida õige liha. Vasikaliha puhul on oluline, et see oleks õrn, hele ja värske. Vaata, et lihal ei oleks näha tumedaid plekke, mis viitavad sellele, et liha ei olnud värskelt tapetud. Samuti veendu, et lihal ei oleks liiga palju rasva.

Lase lihal toatemperatuurile tõusta

Enne liha praadimist või grillimist on oluline lasta lihal toatemperatuurile tõusta. See tähendab, et võta liha enne küpsetamist vähemalt tund aega enne välja külmkapist. See hoiab ära liha kuumutamisest tingitud pingete mõju.

Valmista liha kastet

Enne liha praadimist või grillimist valmista kaste. Kaste on hea maitse parandaja, mis võib lisada maitset ja maitsvust. Siin on mõned näidised kastmetest:

• Sibula-küüslaugukaste – sega kokku hakitud sibul, küüslauk, hapukoor ja majonees.
• Mango-tomatikaste – sega mango, tomat, sidrunimahl ja mett.
• Sinepi-rosmariinikaste – sega kokku sinep, rosmariin, mee, oliiviõli ja sool.

Prae liha

Vasikaliha praadimiseks on kaks võimalust: praadimine pannil ja grillimine. Kui soovite liha praadida pannil, kasutage õli. Lisage õli pannile ja laske sellel kuumaks minna, enne kui lisate liha. Liha kuumutades jäta see paar minutit paigale. Kui liha on ühelt poolt pruunistunud, võta see teistpoolt.

Grilli liha

Grillimiseks vali õige temperatuur ja jäta lihale piisavalt ruumi. Alusta liha grillimist kõrgemal kuumusel, et see pruunistuks ja seejärel laske sellel madalamal temperatuuril valmida. Vasikaliha on valmis siis, kui seest on see kadunud punane värv.

Lase lihal puhata

Pärast liha valmimist lase sel poolakas jahtuda. Liha ei ole otstarbekas kohe pärast küpsetamist serveerida, sest see võib olla liiga kuiv. Lase lihal vähemalt viis minutit puhata, et liha sisse tekiks mahlad.

Serveeri liha koos sobiva lisandiga

Vasikaliha serveerimiseks vali sobiv lisand. Mõned head valikud on praetud köögiviljad, küpsetatud kartulid, riis või salat. Vali sobiv lisand, et liha maitse saaks hästi välja tulla.

Kasuta vürtse

Kui soovid liha maitset täiendada, kasuta vürtsisegusid. Kasuta maitseid, mis sobivad kenasti vasikaliha maitsega. Kõige parem on kasutada ürte ja vürtse, mis rõhutavad vasikaliha mahedat maitset.

Küpseta madalamal temperatuuril

Vasikaliha küpsetamisel kasuta madalamat temperatuuri. Mida kauem liha küpsetad, seda õrnemaks see muutub. Kuid küpseta liha ka piisavalt, et vältida toidumürgituse riski. Siin on mõned näitajad, kui kaua liha on vaja küpsetada:

• 3-4 cm paksune lõige: 18–20 minutit (medium-rare) või 22–25 minutit (medium-done)
• 5–7 cm paksune lõige: 28–30 minutit (medium-rare) või 32–35 minutit (medium-done)

Kasuta kõrge kvaliteediga nuga

Vasikaliha lõikamine nõuab kvaliteetse korraliku noa kasutamist. Osta hea kvaliteediga nuga, mis sobib liha lõikamiseks. Vältida tuleks odavate noade kasutamist, mis võivad kahjustada liha. Õige lõikamistehnika aitab säilitada liha pehmust ja mahlakust.

Kokkuvõtteks

Vasikaliha on maitsev ja mitmekülgne toit, mis sobib paljude roogade jaoks alates gurmeeroogadest kuni lihtsate kodustega. Kuidas valmistada maitsvat vasikaliha? Vali kvaliteetne ja värske liha, järgi toiduvalmistamise juhiseid täpselt, kasuta vürtsisegusid ja serveeri koos oma lemmik lisandiga. Kui järgid neid lihtsaid samme, saad tõeliselt maitsva ja õrna vasikaliha.